دوره کمک بهیار

آیا دوست دارید با کمک دوره کمک بهیار این شغل ارزشمند را اتنخاب کنید؟ شغل کمک بهیار دربردارنده خیلی از وظایف و نقش های متنوع است. عمده ترین وظایف این شغل، مواظبت از بیماران و یاری رساندن به آنها جهت انجام امور روزانه نظیر استحمام و لباس پوشیدن می باشد. فعالیت داشتن به عنوان کمک بهیار احتیاج به توان کافی جهت انجام وظایف فیزیکی و شوق برای یاری رساندن به بیماران تنها، صدمه دیده و  بیماران حاد می باشد.
اگر شما در قبال سایر افراد دل رحم و دلسوز هستید و از یاری رساندن به آنها حس خوبی دارید، این شغل می تواند برای شما کاملا مناسب باشد. کمک بهیار بایستی بتواند به تشویش و ناراحتی های بیماران گوش فرا دهد، با آنها همدلی کند و از آنها پرسش هایی را بپرسد تا بتوانند نیاز های بیمار را بررسی نمایند. در وضعیتی که درمان شخص بیمار طولانی است، کمک بهیار مهمترین و اصلی ترین مراقب او است. اگر کمک بهیار بتواند به صورت مطلوبی با بیمار خود ارتباط برقرار نماید می تواند در زندگی بیمار اثر مطلوب بگذارد.

دوره کمک بهیار

کمک بهیار با فناوری صنعت پزشکی نظیر برنامه اطلاعات سلامت و برنامه نموداری گزارش های پزشکی به فعالیت می پردازد. وظیفه این اشخاص با توجه به میزان آموزش و تبحر شامل تجویز دارو به بیمار یا انجام دیگر امور بیمار می باشد. کمک بهیار معمولا همه چیز را تحت نظر دارد. در منزل این اشخاص، از بیمار نگهداری می کند و به بهداشت فردی بیمار، رسیدگی می کند. این اشخاص در بیمارستان هم وظایف مشابهی دارند تا بدین وسیله بتوانند به چند بیمار در مواقع ضروری و مناسب خدمت کنند. مواظبت و انجام امور شخصی بیمار، قسمتی از وظایف این شغل در خانه و بیمارستان است.

کمک بهیار در چه مکان هایی حضور دارد؟

کمک بهیار دارای وظایف و مسئولیت های بسیاری است که در مکان های متعددی معمولا بکار برده می شود. کمک بهیار 1/3 پرستاران خانگی را پدید می آورند. سایر جاهایی که احتیاج به این اشخاص دارد شامل بیمارستان های پزشکی و جراحی، خانه سالمندان می باشد .کمک بهیار ها با توجه به محلی که مشغول به کار هستند مسئولیت هایشان نیز متغیر خواهد بود. در زیر با مکان های فعالیت کمک بهیارها آشنا خواهید شد.

 • موسسات یا نهاد های پرستاری: جهت معالجه بیماران که احتیاج به مراقبت های دراز مدت دارند، اغلب ضروری است که کمک بهیار برای مدت بیشتری از بیمار خود مواظبت کنند و لازمه آن برقراری ارتباطی دوستانه با بیمار است.
 • بیمارستان ها: در بیمارستان، سرعت کار آنها بالاتر است زیرا باید شمار بیشتری از بیماران را زیر نظر قرار دهند.
 • منزل: زمانی که قرار است از یک شخص در منزل مواظبت شود بایستی کمک بهیار تمرکز بیشتری بر روی برنامه ریزی خود داشته باشد و بتواند به صورت مستقل از موسسات یا نهاد های پرستاری، کار خود را جلو ببرند.

آیا دوست دارید با کمک دوره کمک بهیار این شغل ارزشمند را اتنخاب کنید؟

وظایف عمده کمک بهیار

کمک بهیار شغل تقریبا سختی است. آن ها در انجام امور روزانه به بیماران یاری می رسانند. وظایف کمک بهیار عبارتند از:

 • فراهم سازی نیازهای بهداشتی اولیه بیماران بر طبق مصلحت اندیشی مسئول مربوطه شامل: استحمام نمودن بیمار و پس از آن پوشاندن لباس به بیمار، دهان شویه کردن بیمار، کارهای نظافتی نظیر شستن دست و صورت بیمار، کوتاه نمودن ناخن های بیمار، عوض کردن لباس های بیمار ،تر و تمیز نمودن و مرتب کردن بیمار، تغییر شرایط و اصلاح بیمار
 • فراهم نمودن لوازم ضروری برای اعمال فعالیت های مراقبتی به وسیله پرستار (لوازم پانسمان و…)، جمع آوری آنها بعد از پایان کار، شستن لوازم و منتقل نمودن آنها به مرکز سترون سازی
 • مراقبت و بررسی وضعیت جسمانی و شرایط روحی، گزارش رفتار بیماران به مسئولین وابسته در صورت دیدن نشانه های بیماری
 • معلومات مرتبط به وضعیت بیمار و برنامه های درمانی را از مراقبین، پرستارها و پزشکان گردآوری کردن
 • وعده های غذایی بیمار را سرو نمودن و به او در خوردن یاری رساندن.
 • دادن لگن و لوله به بیماران با توجه به نیاز بیمار و شستن و ضدعفونی آن ها با رعایت کلیه موارد بهداشتی
 • خالی کردن ترشحات همه ی کیسه ها، ظروف نیاز به تخلیه و همچنین تمیز کردن و ضد عفونی نمودن آنها نظیر کیسه های ادراری، ساکشن و…
 • به بیمار جهت بلند شدن از روی تخت، ویلچر، میز معاینه و… یاری رساندن
 • آماده کردن تخت و برانکارد برای بیمار
 • جا به جا کردن بیمار بر روی تختخواب و تغییر پوزیشن او.
 • چک کردن علائم حیاتی بیمار
 • آماده نمودن بیمار جهت معاینه پزشک
 • یاری رساندن در مسئله توانبخشی بیمار
 • گردآوری و بررسی نمونه های آزمایشگاهی زیر نظر پرستار مربوطه
 • نظارت و مواظبت در خواباندن و بیدار کردن بیمار
 • تعویض ملحفه های خواب، رو بالشی و رو تختی بیماران را و تحویل آنها  به رختشویخانه
 • دادن آموزش های ضروری به بیماران در حیطه بلعیدن و جویدن غذا

وظایف عمده کمک بهیار

میزان درآمد کمک بهیار

درآمدی که شخص از شغل کمک بهیار به دست می آورد خیلی کمتر از کارهایی است که انجام می دهد. فرض کنید در مطلوب ترین شرایط امکان دارد درآمدی را کسب کنید که بتوانید تنها از پس هزینه های خورد و خوراک خانواده برای یک ماه بربیایید. در هر صورت شغلی می باشد که اگر پشت آن علاقه و عشقی نباشد به سختی می توانید آن را تا آخر ادامه دهید. مسئله دیگری که حائز اهمیت است این است که اغلب افراد مجبور هستند و چاره ای به جز انجام بعضی از مشاغل را ندارند. ولی خیالتان از این بابت آسوده باشد که مشغول شدن به کار در این عرصه شما را با انسان هایی آشنا می سازد که می توانند هوای شما را داشته باشند.

چشم انداز آینده کاری شغل کمک بهیار

کمک بهیار معمولا در ده سال آینده تقریبا ۸ درصد افزایش استخدام خواهد داشت. این به مفهوم دو برابر سرعت رشد این شغل در برابر بقیه مشاغل می باشد. دلیل این رشد هم کاملا روشن است زیرا سن جمعیت دنیا به سمت پیری در حال افزایش است و بیماری های متنوع و صدماتی که در سن زیاد امکان دارد پیش آید، می تواند منتهی به این پیشامد شود که احتیاج به کمک بهیار خیلی بیشتر از بیش حس شود. در این صورت در حال صحبت کردن در خصوص حرفه ای می باشیم که، هرچه زمان بگذرد شرایطش با توجه به نیاز جامعه بهتر می شود.

میزان درآمد کمک بهیار

آشنایی با دوره کمک بهیار

کمک بهیار جزو مشاغل ارزشمندی است که در انجام امور روزانه به بیمارها یاری می رسانند. اگر شما جز افرادی هستید که دوست دارید به دیگران کمک کنید و از انجام امور متعدد و کمک کردن به دیگران، احساس خوشایندی دارید، این شغل می تواند بهترین برای شما باشد.
ما در تیم قدرتمند Jamshidian Health تصمیم گرفتیم دوره کمک بهیار را به صورت کاملا بالینی روی انسان آموزش دهیم. آموزش دوره کمک بهیار مجازی به صورت بالینی شامل شرح تمامی وظایف یک کمک بهیار با تدریس استاد خسرو جمشدیان می باشد. نکته های کلیدی این دوره برای هر فردی که در خانه سالمندی دارد، مناسب می باشد. دیدن دوره کمک بهیار برای افراد زیر بسیار مناسب است:
1- همراهان گرامی شما با دیدن این دوره و کسب مهارت می توانید در مطب، بیمارستان و کلینیک مشغول کار شوید .
2- کمک بهیاران شما با دیدن این دوره می توانند سطح عملی خود را ارتقا دهید.
3- افراد عادی شما با دیدن این دوره می توانند در منزل از سالمندان خود مراقبت کنند و از هزینه های گزاف خدمات پرستاری در منزل برای بیماران بدحال خود بکاهند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید ما را اینستا گرام دنبال کنید.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید