آموزش دوره‌ تزریقات

فراگیری دوره‌ تزریقات ، بدون نیاز به تحصیلات مرتبط ! خدمات بهداشتی و درمانی، از مهم ترین نیازهای انسان امروزی به شمار می آیند. افراد فراوانی تحت عناوین مختلفی، مشغول به خدمت رسانی در زمینه ی بهداشت و درمان هستند. افراد علاقه مند به امور بهداشت و درمان، می‌توانند بدون نیاز به تحصیلات دانشگاهی مرتبط، صرفا با داشتن علاقه و استعداد و با گذراندن دوره‌ تزریقات، مدارک لازم را کسب نمایند.

دوره آنلاین آموزش تزریقات جمشیدیان هلث

ما در تیم قدرتمند Jamshidian Healt با برگزاری دوره های آموزشی مجازی بالینی گامی در جهت بهبود وضعیت سلامت کشورمان برداشته ایم. نکته های طلایی دوره برای همه افراد جامعه کاربردی و ضروری خواهد بود. دوره آموزش مجازی به صورت بالینی شامل پکیج های تزریقات مقدماتی، تزریقات زیر جلدی، تزریقات عضلانی و سرم تراپی با تدریس استاد خسرو جمشدیان می باشد. نکته های طلایی دوره برای همه افراد جامعه کاربردی و ضروری خواهد بود. 

دوره‌ تزریقات آموزشی شامل ۳ فیلم آموزشی۵۰ دقیقه ای مقدماتی شامل تزریقات عضلانی، تزریقات زیر جلدی، تزریقات وریدی با (آنژیوکت و اسکالپ وین) می باشد. با دیدن دوره‌ تزریقات شما مسلط به زدن سرم و تزریقات برای خود و دیگران خواهد شد و می توانید کمک های اولیه را قبل از رسیدن به بیماستان برای خود و دیگران انجام دهید. این دوره بدون تاریخ انقضا و مطابق با آخرین روشهای کنترل عفونت بوده و شما را از نظر علمی و بالینی کاملا آگاه خواهد کرد.

تیم جمشیدیان هلث مفتخر به آموزش ۱۳۰۰ هنرجو فعال در دوره تزریقات می باشد. جهت خرید وارد لینک دوره تزریقات شوید.

پشتیبانی دوره تزریقات جمشیدیان هلث

پشتیبانی دوره تزریقات داخل پیج اینستاگرام انجام خواهد شد، که فقط استاد جمشیدیان جوابگو سوالات شما هستند و مخصوص افرادی هست که دوره تزریقات را خریداری کردند.
فیلم و لایو های آموزشی و بالینی حاصل تجربه بسیار تیم ماست که شما می توانید با دیدن فیلم ها مهارت، علم و اعتماد به نفس خودت رو بالا ببرید. قابل ذکر است که هر ماه فیلم های جدید آپدیت خواهد شد. این دوره شامل تمام نكات تزریقات و سرم تراپی مثل اصول احتیاط داروهای پر خطر و آ نتی بیوتیک ها، انواع تزریقات عضلانی در گروه اطفال تا بزرگسالان، انواع تکنیکهای رگ گیری از پا تا دست ها در گروه سنی سالمندان و بزرگسالان می باشد.

دوره‌ تزریقات جمشیدیان هلث

کارگاه حضوری تزریقات به همراه مدرک

ما در تیم قدرتمند Jamshidian Healt کارگاه آموزشی تزریقات به صورت حضوری و به روش تئوری – بالینی با تدریس استاد جمشیدیان به مدت ۶ ساعت از ساعت ۹ صبح تا ۱۵ عصر برگزار می کنیم. کارگاه شامل دو ساعت آموزش تئوری و چهار ساعت آموزش بالینی به صورت تمرین عملی روی انسان و مولاژ و با نظارت استاد می باشد. ضمنا ظرفیت کارگاه ۲۰ نفر بوده و هزینه کارگاه مبلغ ۱.۵۰۰.۰۰۰ تومان بدون گواهینامه و مبلغ ۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان با گواهینامه می باشد. نکته های طلایی دوره برای همه افراد جامعه کاربردی و ضروری خواهد بود.

در پایان کارگاه افردی که نیاز به گواهینامه دوره‌ تزریقات داشتید می توانند با مبلغ اضافه تر و بعد از مدت یک ماه گواهینامه خود را از ما دریافت کنند. همراهان گرامی شما در این کارگاه ۳۶۰ دقیقه ای با موارد زیر آشنا خواهید شد:

 1. انواع تزریقات عضلانی (سرینی،دلتوئید و …) و زیرجلدی
 2. سرم تراپی از طریق آنژیوکت و اسکالپ وین
 3. تکنیک های رگ گیری در گروه‌های مختلف اعم از سالمندان،اطفال و افراد درشت اندام
 4. نحوه تست آنتی بیوتیک ها
 5. بحث تداخلات داروهای پرکاربرد با انواع سرم های قابل تزریق
 6. اصول ایمنی حین کار و کنترل عفونت
 7. تمرینات عملی بر روی مدل

گالری تصاویر ورکشاپ تزریقات جمشیدیان هلث

آکادمی جمشیدیان هلث

ما در تیم قدرتمند Jamshidian Healt با برگزاری دوره های آموزشی مجازی از جمله دوره زخم و استومی، دوره مدیریت راه هوایی، دوره‌ تزریقات، دوره کمک پرستاری، دوره بخیه، دوره پوست و … گامی در  در جهت بهبود وضعیت سلامت کشورمان برداشته ایم. آموزش های این موسسه به گونه ای است که مناسب تمام افراد جامعه بوده و می توانند در این دوره ها شرکت کنند و کسب مهارت کنند.

این مرکز علاوه بر آموزش، می تواند در مورد تاسیس کلینیک و شروع کسب و کار در حوزه سلامت و زیبایی نیز به شما کمک کند تا بتوانید با بینش درست و اطمینان خاطر در این راه قدم بردارید. با تیم جمشیدیان هلث هیچ نگرانی برای شما باقی نخواهد ماند.

سر فصل های آموزش دوره‌ تزریقات و سم تراپی

طی دوره‌ تزریقات​، چهار نوع تزریق زیر جلدی، وریدی، درون جلدی و عضلانی را با توضیحات کافی به کارآموزان آموزش می‌دهیم.

 • تزریق ویال عضلانی: فرد پرستار، ویال حاوی محلول را به آرامی برداشته و به منظور مخلوط شدن محلول، بسیار آرام و به صورت دورانی آن را تکان می‌دهد. درب ویال را به وسیله ی پد الکلی ضدعفونی نموده، سرنگ را به اندازه ی حجم داروی مصرفی پر از هوا نموده و داخل ویال فشار می‌دهد. محلول را درون سرنگ کشیده، سپس عضله ی فوقانی باسن را الکلی نموده و سوزن را به صورت مورب در پوست فرو می نماید. دارو را به آرامی تزریق نموده، 10 ثانیه صبر کرده و سپس سوزن را خارج می‌نماید. جذب داروی عضلانی ۱۰ الی ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد.
 • تزریق دارو در بافت زیرجلدی: بافت زیر جلدی، بافت چربی زیر پوست می باشد. نقاط هدف تزریق زیر جلدی، قسمت بیرونی بازو، کتف و جلوی ران هستند. دارو را به سرنگ انتقال داده، قسمتی از پوست را ضدعفونی کرده و به صورت چین بلند می نمایند. سوزن را با زاویه ۴۵ الی ۹۰ درجه نسبت به پوست، درون پوست فرو کرده و به آرامی دارو را تزریق می‌کنند. حجم ماده ی تزریق شده ی زیر جلدی، نباید بیشتر از ۵ میلی لیتر باشد.
 • تزریق درون جلدی: تزریق درون جلدی اکثرا در سطح داخلی ساعد صورت می‌گیرد. قسمتی از ساعد را که نزدیک آرنج باشد را انتخاب نموده، ضدعفونی می کنند و دارو را درون سرنگ کشیده و سوزن را با زاویه ی تند ۱۵ الی۲۰ درجه وارد پوست کرده و به آرامی مایع را تزریق می‌کنند.
 • رگ گیری و تزریق سرم: تزریق داروها به بدن از طریق سرم و رگ های بدن، یکی از راه های رایج و مطمئن در مراکز درمانی می باشد. بازو و ساعد نقاط هدف وصل سرم به بدن فرد می باشند. طی این مرحله، سوزن را توسط سرنگ به کنار رگ وارد نموده، سپس سوزن را به صورت جانبی وارد رگ کرده و سرنگ را جدا می‌نمایند. سرم حاوی دارو را به سوزن متصل نموده و سوزن را به وسیله ی چسب کاغذی، در محل ثابت می‌نمایند.

برگزاری کارگاه حضوری تزریقات جمشیدیان هلث

آموزش تزریق زیرجلدی

تزریق زیر جلدی چیست و چرا استفاده می شود؟ همان طور که در دوره‌ تزریقات گفته شده است، تزریق زیر جلدی جهت تزریق بسیاری از داروها از جمله انسولین، مورفین و هروئین و… استفاده می شود. بافت زیر جلدی یک بافت همبند غنی از بافت چربی با خونرسانی کم بوده و به همین دلیل معمولاً سرعت جذب دارو در آن طولانی تر از عضله است. هدف از تزریق زیر جلدی، جذب آرام دارو و با حجم تزریق محدود می باشد. این روش جهت تزریق داروهایی مانند انسولین که باید در بافت چربی به‌طور تدریجی جذب شود، روش ایده‌آلی بوده که با کمترین درد، امکان تکرار چندین نوبت تزریق را برای بیمار فراهم می کند.

آموزش تزریق درون جلدی

همان طور که در دوره‌ تزریقات گفته شده است، از تزریقات داخل جلدی برای تست های آلرژیک برخی از واکسیناسیونها و نیز بررسی پاسخ سیستم ایمنی استفاده می شود و معمولا سرنگهای یک میلی لیتر مدرج (نظیر سرنگ توبرکولین) با سر سوزنهای نمره ۲۵ تا ۲۷ بکار برده می شود و اکثرا در سطح فلکسور ساعد (حدود ۱۰ سانتیمتر پایینتر از شیار آرنج) تزریق انجام می شود.

آموزش تزریق وریدی

گاهی لازم است دارو سریع تر در بدن بیمار اثر کند پس تزریق به روش وریدی اتفاق می افتد. داروهایی مانند هیوسین کتولاک باعث سرگیجه و افت فشار می شوند، دگزا پس از تزریق در بدن باعث خارش قسمت هایی مثل بازو ران و زیر بغل می شود. پس همیشه قبل از انجام تزریق توضیحات داده شده روی داروها را مطالعه فرمایید و به کلمه تزریق آهسته دقت کنید. اتفاقات گفته شده از عوارض تزریق به صورت وریدی می باشند دقت داشته باشید بعضی از دارو ها باعث ایجاد شک در بدن می شوند و باید حتما به آهستگی تزریق شوند.

برگزاری گارکاه آموزشی تزریقات

آموزش سرم تراپی

بهترین عروق برای رگ گیری عروق دست و ساعد هستند. بهتر است به دلیل خطر ترومبوفلبیت از عروق پا برای رگ گیری استفاده نکنید . فقط می توانید برای رگ گیری اطفال از عروق پا  استفاده کنید. از لمس نقاط دردناک اجتناب کنید. از ورید مناسب و بزرگ برای کاتتر مخصوص آن استفاده شود. از رگ گیری در محل پایین تر از محل قبل از محل کاتتر قبلی خودداری شود. زیرا باعث نشت مواد از این محل وجود دارد.

کلام آخر

انواع مختلفی از تزریقات وجود دارد که در همگی نیازمند آموزش های لازم هستند.ما در تیم قدرتمند Jamshidian Healt با برگزاری دوره های آموزشی مجازی بالینی گامی در جهت بهبود وضعیت سلامت کشورمان برداشته ایم. نکته های طلایی دوره برای همه افراد جامعه کاربردی و ضروری خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت معتبر استاد خسرو جمشیدیان یا اینستاگرام مراجعه نماید.

با تیم جمشیدیان هلث هیچ نگرانی برای شما باقی نخواهد ماند.

کاربر عزیز 💛
با ثبت نظرات و پیشنهادات خود در خصوص برگزاری دوره ها و پشتیبانی تیم جمشیدیان هلث، ما را در خدمات رسانی بیشتر یاری نمائید

14 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام جناب دکتر جمشیدیان
  ممنون از ورکشاپ تزریقات خیلی مفید و آموزندتون
  من با اینکه بابل یک دوره خیلی خوب گذرونده بودم اما نکات تکمیلی بسیار بسیار عالی رو یاد گرفتم چه تو زمینه تداخلات دارویی،چه سرم تراپی، شناخت بک گراند بیمار، برخورد با بیمار ،انواع تزریقات و آمپول ها
  مربی ها هم از نظر بالینی،اخلاق و سابقه علمی عالی بودن
  سپاسگزارم

  پاسخ
 • سلام
  بابت کلاس حضوری تزریقات خوبتون و زحماتتون و آموزش عالی تون ممنون

  پاسخ
 • خداقوت استاد جمشیدیان عزیز. ورکشاپ تزریقات عالی بود لذت بردم.موفق باشید

  پاسخ
 • سلام استاد جمشیدیان عزیز
  باعث افتخار بود در کنار شما بودن و لذت بردم از آموزش اصولی تزریقات و تجربیاتتون که در اختیار ما گذاشتین.
  از خودتون و تیم حرفه ای تون بی نهایت تشکر میکنم

  پاسخ
 • سلام استاد وقتتون بخیر
  میخواستم تشکر کنم بابت کارگاه تزریقات
  واقعا همه چیز عالی بود، هم بخش تئوری هم بخش عملی.
  دانشجوی مامایی ترم ۶ هستم و صادقانه میگم تا به حال هیچ استادی با این جزئیات اصول رو بهمون یاد نداده بود
  تشکر میکنم از شما و تیم عالیتون

  پاسخ
 • سلام جناب آقای جمشیدیان خداقوت عرض میکنم و خواستم قدردانی کنم بابت دوره آموزش تزریقات که به کمک آن توانستیم به خوبی تزریقات را در بیمارستان به انجام برسانم امیدوارم در کنار شما به علم و مهارت ما افزوده شود و از خداوند برای شما سلامتی مسالت مینمایم

  پاسخ
 • المیرا
  13 آذر 1402 10:36

  سلام دوره تزریقاتتون عالی بود. فقط اگه میشه تا میتونین رگ گیری از کیس های مختلف بزارید ممنون.

  پاسخ
 • فلاحت
  14 دی 1400 14:56

  سلام و عرض ادب
  به عنوان همکار درمانی شما ازتون بی نهایت سپاسگزارم با وجود20 سال سابقه کار ولی هنوز نکته های خوب و کلیدی رو عنوان میکنید که شاید در طی این سالها راحت از کنارشون رد شدیم.من خودم نرس بازنشسته هستم البته خودم بازنشسته کردم ولی حتی استادای ما به خوبی شما تدریس نمیکردن

  پاسخ
  • ممنونم شما خیلی لطف دارید به بنده و باعث افتخار بنده است همکاران خوش قلبی چون شما دارم.
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

   پاسخ
 • بشارتی
  14 دی 1400 14:51

  سلام استاد عزیز
  من پرستار هستم و درکلینیک کار میکنم اما همیشه در رگ گیری و وصل سرم و آنژیوکت مشکل داشتم. با دیدن دوره تزریقات شما تسلط پیدا کردم.استاد شما واقعا بی نظیر هستین و میتونم بگم حقیقتا عاشق. عاشق کاری که بخاطرش هر روز صبح میزنید از منزلتون بیرون. امیدوارم شما رو در درجاتی بالاتر از چیزی که الان هستید ببینم.

  پاسخ
  • خیلی خوشحالم . درستش همینه . تمرین همراه با اعتماد به نفس
   موفق باشید.
   تیم Jamshidian Health

   پاسخ
 • حبیبه ملکی
  26 آبان 1400 18:49

  باسلام استاد گرامی دوره هاتون خیلی خوب است برای منی که50 سال سن داشتم دریه درمانگاهی درپذیرشش کار میکنم حدود پنج ماهه چون تازه بازشده خصوصی هم هست مشتریش کم هست الان که من تزریقاتو که به هلال احمر رفته بود فقط آمپول عضلانی رو بلد بودم ولی الان سرمو هم یاد گرفتم خوشحالم که باعث شدین در زمان هایی که صبح پرستار نباشه بتونم با اعتماد به نفس هم تزریق عضلانی وهم سرم رو بزنم ممنون از لطفتون الان تودوره جدید که ثبت نام کردم دارم تلاش می‌کنم همه مطالبی که فرمودین خوب بیاموزم من تلاشمو زیاد کردم به خاطر دوتا پسرم که مریض هستند برا آیندشون وهم برا حالا که جدا ازمن زندگی می‌کنند پول دربیارم وزندگیمون. سروسامان بدم میدونم موفق میشم با یادگیری مطالب شما همیشه پاینده باشید استاد عزیز قول دادین پالسی مترو. برامن باتشکر

  پاسخ
  • با سلام و درود خدمت شما بانوی گرامی
   ما در تیم Jamshidian Health بسیار خوشحالیم از اینکه با دیدین دوره تزریقات نیاز شما برآورده شده، درآمد شما افزایش پیدا کرده و تونستیم به شما کمک کنیم.از اینکه به ما اعتماد کردید ممنونیم. امیدواریم در دوره های بعدی و آموزش مطالب بیشتر بتونید سطح خودتون رو ارتقا بدین. از شما خواهشمندیم ما رو به دوستانتون معرفی کنید و از دعا خیرتون بی نصیب نگذارید.
   موفق باشید.
   تیم Jamshidian Health

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید