بهبود شرایط پوست با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ به عنوان درمان القای کلاژن شناخته می شود. این یک درمان پوستی محبوب است که می تواند به طور موثر اسکارهای آکنه یا همان جای جوش، هایپرپیگمانتاسیون و دیگر مشکلات پوستی را برطرف کند.

اگر به دنبال اطلاعاتی در مورد چگونگی خلاص شدن از شر جای جوش با استفاده از میکرونیدلینگ هستید، به جای درستی آمده اید. در این راهنمای جامع، مزایای میکرونیدلینگ را بررسی خواهیم کرد. در نهایت آموزش عمیق در مورد چگونگی دستیابی به پوستی بی عیب و نقص با استفاده از این تکنیک را ارائه خواهیم داد.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یک روش کم تهاجم است که شامل ایجاد سوراخ های ریز در پوست با استفاده از دستگاهی به نام درمارولر یا یک دستگاه قلم مانند با سوزن های ظریف است. این ریز آسیب ها واکنش طبیعی پوست را تحریک می کنند و باعث تولید کلاژن و الاستین می شوند. این فرآیند برای حفظ خاصیت ارتجاعی پوست و کاهش ظاهر اسکارها و هایپرپیگمانتاسیون ضروری هستند.

از بین بردن جای جوش با میکرونیدلینگ

“چگونه از شر آکنه و جای جوش خلاص شویم؟” میکرونیدلینگ یک راه حل موثر برای کاهش ظاهر اسکار آکنه است. فرآیند ایجاد آسیب های ریز با استفاده از درما رولر یا قلم، تولید کلاژن را تحریک می کند که به پر و صاف کردن جای زخم کمک می کند. با گذشت زمان و درمان های منظم، بافت و رنگدانه اسکار آکنه می تواند به طور قابل توجهی بهبود یابد.

میکرونیدلینگ برای درمان لک

میکرونیدلینگ علاوه بر درمان جای جوش صورت می تواند در درمان سایر مشکلات پوستی مانند هایپرپیگمانتاسیون و از بین بردن لکه های قهوه ای جای جوش نیز موثر باشد.

میکرونیدلینگ با ایجاد ریز آسیب های کنترل شده در پوست عمل می کند، که پاسخ درمانی طبیعی بدن را تحریک می کند. در نتیجه، تولید کلاژن و الاستین تحریک می شود که منجر به بازسازی پوست و کاهش تدریجی لکه های تیره می شود.

کانال های کوچک ایجاد شده توسط سوزن ها همچنین باعث جذب بهتر محصولات موضعی مراقبت از پوست می شود و اثربخشی آنها را در هدف قرار دادن لکه های تیره افزایش می دهد.

نتایج میکرونیدلینگ صورت

نتایج میکرونیدلینگ تقریباً بلافاصله قابل مشاهده است. زیرا فرآیندهای ترمیم زخم بدن با ایجاد میکروزخم ها در پوست بلافاصله به بهبودی پاسخ می دهند. به طور کلی، نمای پوست پس از دو هفته از درمان، صاف، درخشان و سالم تر به نظر می رسد.

با این حال زمانی که افزایش اثرات کلاژن آشکار شود، بهترین نتایج ممکن است شش تا هشت هفته طول بکشد. پس از میکرونیدلینگ، استفاده درمان های ضد پیری، مرطوب کننده ها و سایر درمان های موضعی که سلامت و ظاهر پوست را افزایش می دهند، حیاتی است.

ریز سوراخ ها، کرم ها، سرم ها و ژل ها را راحت تر دریافت می کنند و آنها را عمیق تر از زمانی که به طور معمولی استفاده می شوند به داخل درم یا پوست می رسانند.

آموزش میکرونیدلینگ

دوره پوست جمشیدیان هلث

تیم جمشیدیان هلث دوره های آموزشی صفر تا صد پوست را برگزار می کند. این دوره برای یادگیری مهارتی ویژه و کاربردی مناسب شروع شغل پردرآمد کلینیک زیبایی با جایگاه عالی و مستقل می باشد. در این دوره نحوه کار با دستگاه های مرتبط با پوست و کار روی مدل زنده آموزش داده می شود.این دوره با اعطای مدرک بین المللی به همراه کد ریجستری معتبر و معرفی به سازمان فنی حرفه ای می باشد. دوره همراه با جزوه آموزشی و عضویت در کانال وی آی پی بیوتی تراپیست ها با پشتیبانی نامحدود می باشد.

بعد دوره پوست شما وارد بازار کار خواهید شد. دوره دارای ۶ ماه پشتیبانی برای خرید دستگاه ها و محصولات با توجه به بودجه ای می باشد. هم چنین تیم جمشیدیان هلث تا راه اندازی کلینیک پوست کنار شما خواهد بود. این پشتیبانی شامل خرید مواد، تجهیزات و … می باشد، حتی تیم ما در افتتاحیه کلینیک زیبایی کنار شما خواهد بود.

جلسات میکرونیدلینگ

برای نتایج مطلوب، توصیه می شود که یک سری جلسات میکرونیدلینگ با فاصله چند هفته از هم انجام دهید. تعداد دقیق درمان های مورد نیاز به شدت اسکار آکنه و پاسخ فردی پوست بستگی دارد.

تفاوت میکرودرم و میکرونیدلنگ

در حالی که میکرودرم ابریژن یک انتخاب عالی برای بسیاری از افراد است، توجه به تفاوت بین میکرودرم ابریژن و میکرونیدلینگ بسیار مهم است. میکرودرم ابریژن در درجه اول بر لایه برداری لایه بیرونی پوست تمرکز دارد، در حالی که میکرونیدلینگ شامل ایجاد سوراخ های کوچک در پوست با استفاده از سوزن های ظریف است. در میکرونیدلینگ این آسیب پوستی کنترل شده باعث واکنش طبیعی پوست می شود و تولید کلاژن را تحریک می کند و بافت کلی پوست را بهبود می بخشد.

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ

مزونیدلینگ یک روش زیبایی است که از سوزن های ظریف برای ایجاد ریز آسیب های کنترل شده روی سطح پوست، تحریک تولید کلاژن و الاستین برای بهبود بافت پوست استفاده می کند. در مزونیدلینگ سوراخ های ایجاد شده با هدف ایجاد مسیری جهت جذب مستقیم محصولات مراقبتی پوست انجام می شود. مزونیدلینگ با ترکیب سرم های سفارشی شده در فرآیند درمان خود را متمایز می کند. مزونیدلینگ برخلاف میکرونیدلینگ در رفع مشکلات پوستی توانایی بیشتری دارد.

میکرونیدلینگ با استفاده از سوزن های ظریف سوراخ های کوچکی در پوست ایجاد می کند. در حالی که این سوراخ ها بسیار کوچک هستند اما می توانند توانایی های التیامی پوست را به کار گیرند. در این روش با نفوذ سوزن‌ها به لایه درم یک جراحت مختصر در پوست ایجاد شده و بدن به آن واکنش نشان داده و شروع به ترمیم و بازسازی آن ناحیه می‌کند. طی این فرآیند کلاژن و الاستین که دو پروتئین اصلی و قوام دهنده پوست هستند تولید می‌شود.

آموزش میکرونیدلینگ در خانه

برای انجام میکرونیدلینگ در خانه، دستورالعمل های گام به گام زیر را دنبال کنید:

 1. با غلتک یا قلم درما تمیز و ضد عفونی شده شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که سوزن ها استریل و در شرایط خوبی هستند.
 2. صورت خود را کاملاً تمیز کنید تا هرگونه آرایش، آلودگی یا روغن پاک شود. پس از شستشو، صورت را با یک حوله کاملا استریلیزه خشک کنید.
 3. در صورت تمایل یک کرم بی حس کننده را به ناحیه درمان بمالید. این کار می تواند به کاهش ناراحتی در طول فرایند کمک کند.
 4. غلتک درما یا درمارولر را به آرامی در همه جهات روی پوست بغلتانید. فشار متوسطی را بدون فشار دادن زیاد اعمال کنید. اگر از دستگاه قلم استفاده می کنید، دستورالعمل های سازنده را برای استفاده دنبال کنید.
 5. پس از درمان، از یک سرم تسکین دهنده یا اسید هیالورونیک استفاده کنید تا پوست را هیدراته کرده و باعث بهبودی شود.
  نکته: بلافاصله پس از میکرونیدلینگ از محصولات خشن یا محرک استفاده نکنید.
 6. غلتک پوست یا قلم خود را کاملا با آب گرم و صابون تمیز کنید، سپس آن را با الکل ضدعفونی کنید. آن را در یک ظرف تمیز نگهداری کنید تا سالم و عاری از آلودگی باشد.

نکات مهم میکرونیدلینگ در خانه

به یاد داشته باشید، هنگام انجام میکرونیدلینگ در خانه، همیشه ایمنی و بهداشت را در اولویت قرار دهید. دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید و در صورت داشتن هر گونه نگرانی یا عوارض جانبی، به دنبال مشاوره حرفه ای باشید. با صبر و استقامت، می توانید به بهبود قابل توجهی در بافت پوست خود و محو شدن اسکارهای آکنه دست یابید.

میکرونیدلینگ صورت

عوارض میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ، مانند تمام عمل های زیبایی کم تهاجم، بدون هیچ خطری انجام می شود، اما شایع ترین عوارض جانبی آن موارد زیر است:

 • خون ریزی
 • کبودی
 • عفونت
 • لایه برداری خود به خود صورت

با این حال، توصیه می شود در صورت مشاهده عوارض جانبی شدیدتر، با پزشک متخصص مورد اعتماد خود تماس بگیرید.

چه کسانی نمی توانند کاندیدای انجام میکرونیدلینگ باشند؟

 • زنان حامله
 • بیماران با زخم های باز
 • بیماران مبتلا به اگزما یا روزاسه
 • بیمارانی که بثورات یا عفونت های فعال دارند.
 • بیمارانی که از داروهای ایزوترتینوئین استفاده می کنند.
 • بیمارانی که مستعد اسکار کلوئید هستند.

افرادی که دارای آکنه های فعال زیاد، عفونت فعال، بثورات فعال، بریدگی های روی پوست یا زخم های باز و اسکار کلوئیدی (اسکارهای هیپرتروفیک /ت رمیم ضعیف زخم) هستند، برای میکرونیدلینگ مناسب نیستند زیرا از داروهایی مانند ایزوترتینوئین استفاده می کنند. بنابراین، ممکن است بهبودی آنها زمان بیشتر طول بکشد.

کلام آخر

به طور خلاصه، میکرونیدلینگ یک تکنیک بسیار موثر برای کاهش ظاهر اسکار آکنه است. با تحریک تولید کلاژن و ترویج جوانسازی پوست، این درمان می تواند به شما کمک کند تا پوستی صاف تر و یکدست تر داشته باشید. با این حال، اگر زخم های شدید یا عمیق دارید، توصیه می شود برای یک برنامه درمانی شخصی با یک متخصص پوست یا متخصص مراقبت از پوست در کلینیک زیبایی مشورت کنید. پیشنهاد ما به شما کلینیک زیبایی رژوه واقع در جردن تهران می باشد. تنها با یکبار مراجعه به کلینیک رژوه و انجام یکی از خدمات پوست و مو به مهارت و توانایی تیم رژوه در خصوص ارائه خدمات ایمان می‌آورید.

در نهایت اگر به دنبال زدن کلینیک زیبایی هستید، می توانید در ورکشاپ تیم جمشیدیان هلث Jamshidian Healt شرکت کنید تا بتوانید بهترین کلینیک زیبایی را افتتاح نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید