آموزش صفر تا صد مزونیدلینگ

مزونیدلینگ Mesonedling یک درمان کم تهاجم با کاربردهای مختلف، به ویژه برای جوانسازی صورت و رفع نگرانی های خاص پوست است.

مزونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ در واقع ترکیب دو فرایند مزوتراپی و میکرونیدلینگ می باشد؛ Mesonedling شامل استفاده از سوزن های ظریف برای ایجاد آسیب های ریز کنترل شده بر روی سطح پوست می باشد. این سوراخ های ریز پاسخ درمانی طبیعی پوست را تحریک می کنند که منجر به تولید کلاژن، الاستین و بهبود بافت کلی پوست می شود.

این روش درمانی باعث جوانسازی  عمیق و رفع چین و چروک خواهد شد. این روش جای جوش و اسکار رو از بین می برد. برای از بین بردن درد از پماد بی حسی استفاده خواهد شد.

مزونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ برای لک صورت

یکی از کاربردهای اولیه مزونیدلینگ، افزایش شادابی ظاهر و سلامت پوست صورت است.مردم اغلب به دنبال «مزونیدلینگ برای چین و چروک های صورت» یا «مزونیدلینگ برای لک پوست» هستند. زیرا می خواهند اثر بخشی آن در کاهش چین و چروک، خطوط ریز و سایر علائم پیری بررسی کنند. این روش می تواند به بهبود رنگ پوست، کاهش هایپرپیگمانتاسیون و ایجاد پوستی جوان تر کمک کند. Mesonedling با توانایی آن در افزایش تولید کلاژن می تواند برای درمان اسکار آکنه، لک صورت و بهبود بافت کلی پوست نیز استفاده شود.

درمان مزونیدلینگ شامل چه مواردی است؟

درمان شامل استفاده از یک دستگاه کوچک دستی برای ایجاد هزاران سوراخ کوچک در پوست است. این واکنش درمانی طبیعی بدن را تحریک می کند و در نتیجه کلاژن و الاستین تولید می کند. تولید کلاژن جدید منجر به پوستی صاف، جوان و درخشان می شود. درمان های Mesonedling پوست معمولاً به صورت مجموعه ای از ۴ تا ۶ جلسه درمان با فاصله ۴ تا ۶ هفته انجام می شود.

فواید مزونیدلینگ صورت

 • تولید کلاژن که به زیبایی و کشسانی پوست کمک می کند
 • از بین بردن چین و چروک و برآمدگی و فرورفتگی های پوست
 • از بین بردن جای جوش و اسکار
 • جمع شدن و افرایش الاستیسیته
 • افزایش نفوذ کرم و ویتامین ها در پوست با درصد بالا
 • کمرنگ کردن و از بین بردن لکه های پوست
 • افزایش خونرسانی پوست
 • رفع ترک های پوستی
 • کاهش میزان روزنه های پوستی
 • رفع اثرهای زخم و آکنه
 • جلوگیری از پیدایش خطوط و چروک های تازه
 • جوانسازی
 • از بین بردن سوختگی های قبلیمزونیدلینگ صورت

آموزش مزونیدلینگ

در این روش با استفاده از کوکتل های مخصوصی و قلم دکترپن به وسیله سوزن های متعدد با عمق و ابعاد متفاوت (بر اساس نیاز و محل پوستی) که به عمق درم نفوذ می کنه، مواد جوانساز و کلاژن وارد لایه درم می شود.

کارتریج به صورت پالسی با ایجاد کانال های پوستی باعث ایجاد نفوذ کوکتل به عمق لایه درم می شود. در پایان کیفیت، انعطاف پذیری و کشسانی پوست رو به بهترین درجه می رساند.

کابرد مزونیدلینگ چیست؟

 • رفع جای جوش
 • رفع جای اسکار عمیق و قدیمی
 • رفع لک و ملاسما
 • رفع چین و چروک
 • بستن منافذ متعدد پوست
 • جوانسازی و تولید کلاژن و الاستین
 • رفع جای سوختگی قبلی

دوره پوست جمشیدیان هلث

تیم جمشیدیان هلث دوره های آموزشی صفر تا صد پوست را برگزار می کند. این دوره برای یادگیری مهارتی ویژه و کاربردی مناسب شروع شغل پردرآمد کلینیک زیبایی با جایگاه عالی و مستقل می باشد. در این دوره نحوه کار با دستگاه های مرتبط با پوست و کار روی مدل زنده آموزش داده می شود.این دوره با اعطای مدرک بین المللی به همراه کد ریجستری معتبر و معرفی به سازمان فنی حرفه ای می باشد. دوره همراه با جزوه آموزشی و عضویت در کانال وی آی پی بیوتی تراپیست ها با پشتیبانی نامحدود می باشد.

بعد دوره پوست شما وارد بازار کار خواهید شد. دوره دارای ۶ ماه پشتیبانی برای خرید دستگاه ها و محصولات با توجه به بودجه ای می باشد. هم چنین تیم جمشیدیان هلث تا راه اندازی کلینیک پوست کنار شما خواهد بود. این پشتیبانی شامل خرید مواد، تجهیزات و … می باشد، حتی تیم ما در افتتاحیه کلینیک زیبایی کنار شما خواهد بود.

مراقبت بعد از مزونیدلینگ

توجه به این نکته ضروری است که Mesonedling باید توسط یک متخصص آموزش دیده انجام شود تا از ایمنی و نتایج مطلوب اطمینان حاصل شود. مراقبت پس از درمان برای به حداکثر رساندن مزایای این روش بسیار مهم است. پس از درمان، قرمزی موقت، تورم خفیف و حساسیت پوستی معمول است.

این اثرات معمولا در عرض چند روز فروکش می کنند. پس از درمان، محافظت از پوست در برابر نور خورشید و مراقبت از پوست توصیه شده توسط پزشک ضروری است.

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ

Mesonedling یک روش زیبایی است که از سوزن های ظریف برای ایجاد ریز آسیب های کنترل شده روی سطح پوست، تحریک تولید کلاژن و الاستین برای بهبود بافت پوست استفاده می کند. در مزونیدلینگ سوراخ های ایجاد شده با هدف ایجاد مسیری جهت جذب مستقیم محصولات مراقبتی پوست انجام می شود. مزونیدلینگ با ترکیب سرم های سفارشی شده در فرآیند درمان خود را متمایز می کند. Mesonedling برخلاف میکرونیدلینگ در رفع مشکلات پوستی توانایی بیشتری دارد.

میکرونیدلینگ با استفاده از سوزن های ظریف سوراخ های کوچکی در پوست ایجاد می کند. در حالی که این سوراخ ها بسیار کوچک هستند اما می توانند توانایی های التیامی پوست را به کار گیرند. در این روش با نفوذ سوزن‌ها به لایه درم یک جراحت مختصر در پوست ایجاد شده و بدن به آن واکنش نشان داده و شروع به ترمیم و بازسازی آن ناحیه می‌کند. طی این فرآیند کلاژن و الاستین که دو پروتئین اصلی و قوام دهنده پوست هستند تولید می‌شود.

مزونیدلینگ

در ادامه مقاله به پاسخ پرسش سوالات شما خواهیم پرداخت.

آیا به محصولات مراقبت پوست خاصی بعد از مزونیدلینگ نیاز است؟

بله، استفاده از محصولات ملایم، بدون عطر و غیر کومدون زا به مدت ۲۴ ساعت پس از درمان حائز اهمیت است. یک مرطوب کننده سبک و بدون چربی نیز برای هیدراته نگه داشتن پوست توصیه می شود. در صورت نیاز، متخصص پوست می تواند محصولات خاصی را برای شما توصیه کند.

چقدر طول می کشد تا بتوان نتایج مزونیدلینگ را به وضوح دید؟

نتایج حاصل از درمان های مزونیدلینگ پوست را می توان در اوایل۲-۱ هفته پس از درمان مشاهده کرد. هم چنین نتایج مطلوب معمولاً ۶-۴  هفته پس از درمان مشاهده می شود.

آیا هیچ خطر یا عوارض جانبی در ارتباط با مزونیدلینگ وجود دارد؟

Mesonedling یک درمان ایمن و موثر با حداقل خطرات و عوارض جانبی است. شایع ترین عوارض جانبی، تحریک خفیف پوست است که می تواند منجر به قرمزی، تورم و کبودی شود که معمولاً در عرض ۲۴ تا ۴۸ ساعت برطرف می شود.

چه مدت بعد از مزونیدلینگ می توانم ورزش کنم؟

شما باید به مدت ۲۴ ساعت پس از درمان خود از ورزش شدید خودداری کنید. ورزش خفیف خوب است، اما از هر چیزی که باعث تعریق بیش از حد شما می شود باید اجتناب کرد زیرا این امر می تواند پوست را تحریک کند.

آیا لایه برداری خود به خود پوست بعد از مزونیدلینگ طبیعی است؟

لایه برداری پوست بعد از درمان غیر معمول نیست. این معمولاً نشانه ای از این است که درمان با موفقیت انجام شده است و تولید کلاژن را تحریک کرده و گردش سلولی را ارتقا می دهد. لایه برداری معمولاً ۵-۳ روز پس از درمان شروع می شود و می تواند تا ۷ روز ادامه یابد.

جوش زدن بعد از درمان مزونیدلینگ طبیعی است؟

برخی از افراد ممکن است بعد از Mesonedling پوست، جوش زدن را تجربه کنند. این امر معمولاً به دلیل آزاد شدن مواد زائد و سموم از لایه های عمیق پوست است. جوش ها معمولا در عرض ۲-۱ هفته برطرف می شوند.

کلام آخر

مزونیدلینگ یک عمل زیبایی غیر تهاجمی محبوب است و کاربردهای مختلفی به ویژه برای جوانسازی صورت و رفع نگرانی های خاص پوست دارد. برای اطمینان از نتایج ایمن و موثر این روش درمانی، بسیار مهم است که با یک متخصص واجد شرایط مشورت کنید. با درک پیچیدگی های مزونیدلینگ، افراد می توانند تصمیمات آگاهانه ای در مورد مراقبت از پوست خود بگیرند و مزایای بالقوه این روش نوآورانه را کشف کنند.

در نهایت اگر به دنبال زدن کلینیک زیبایی هستید، می توانید در ورکشاپ پوست تیم جمشیدیان هلث Jamshidian Healt شرکت کنید تا بتوانید بهترین کلینیک زیبایی را افتتاح نمایید

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید