عوارض تزریق اشتباه آمپول | آموزش تزریق آمپول | جمشیدیان هِلث

در خصوص شایع ترین عوارض تزریق اشتباه آمپول چه می دانید؟ داروهای طبیعی و شیمیایی، به بخش جدایی ناپذیر زندگی ما تبدیل شده اند. قرص ها، کرم ها، آمپول ها، شربت ها و امولسیون های مختلف برای درمان بیماری ها و ناراحتی های روحی و جسمی استفاده می‌شوند. بدون تجویز پزشک استفاده از داروها کاری خطرناک و مشکل ساز می باشد.

 تزریق آمپول|آموزش تزریق

 

گاهی اوقات حتی داروی تجویز شده توسط پزشک، خطرات و مشکلاتی را برای فرد به وجود می آورد. آمپول ها دسته ی حساسی از داروها محسوب می‌شوند که استفاده ی نابجا از آنها بسیار خطرناک بوده و عوارض ناگواری به همراه خواهد داشت. سرانه مصرف آمپول در ایران نسبت به سایر کشورها، بسیار بالاتر است با این اوضاع لازم است بدانیم آمپول چیست؟ و روش استفاده ی صحیح آن چگونه است؟

آمپول : محفظه ای شیشه ای با حجم ۱ تا ۱۰ میلی لیتر است که حاوی داروی مایع تزریقی می باشد. جهت تزریق آمپول به سرنگ، سوزن، شریان بند، پد الکلی و بتادین نیاز است.

سرنگ: سرنگ وسیله ای مدرج و پیستون دار با جنس شیشه یا پلاستیک است. سرنگ به وسیله ی سوزن متصل شده به آن، محلول درون آمپول را به بدن فرد تزریق می‌کند.

ویال: گاهی به جای استفاده از آمپول، از داروی جامد یا مایع درون محفظه های کوچک آمپول مانند به نام ویال استفاده می‌کنند.

تزریق آمپول

تزریق آمپول به چهار روش زیرجلدی، درون جلدی، وریدی و عضلانی رایج است.

زیر جلدی: بافت زیر جلدی، بافت چربی زیر پوست بوده که مایع آمپول به آنجا تزریق می‌شود. در تزریق زیرجلدی، سوزن را با زاویه ی تند نسبت به پوست وارد نموده و تزریق به آرامی صورت می‌گیرد.

تزریق درون جلدی: تزریق درون جلدی در پوست اجرا می‌شود. این تزریق معمولا در بخش داخلی ساعد انجام می‌شود.

تزریق عضلانی: عضله بافتی پر از رگ می باشد که جذب مواد تزریق شده را تسریع می‌بخشد. هدف تزریق عضلانی معمولا بخش خارجی باسن است. تزریق عضلانی باید به آرامی انجام شود.

تزریق وریدی: تزریق وریدی، به تزریق مستقیم دارو و سرم به داخل خون گفته می شود. طی این تزریق سوزن به صورت مورب در رگ فرو رفته و دارو را به خون تزریق می‌کند. تزریق وریدی نیازمند رگ گیری می باشد.

برای خرید و مشاهده دوره تزریقات جمشیدیان هِلث Jamshidian Health اینجا کلیک کنید.

نکات مهم در انتخاب سرنگ و سوز متناسب با تزریق

انتخاب سرنگ، سوزن، آمپول، ویال و محل تزریق آمپول در نتیجه بخش بودن تزریق موثر است. نکات مورد توجه در انتخاب سرنگ و سوزن متناسب با تزریق شامل موارد زیر می باشد:

 • استفاده از سرنگ های ۲ تا ۳ میلی لیتری در تزریقات عضلانی رایج است.
 • حجم سرنگ مخصوص تزریق انسولین، ۱ میلی لیتر می باشد که ۱۰۰ واحد انسولین را در خود جای می‌دهد.
 • در تزریق خون، از سوزن های درشت استفاده می‌شود.
 • سوزن مناسب درون جلدی، سوزن شماره ی ۱۶ می باشد. سوزن شماره ی ۲۰ مناسب تزریق زیر جلدی بوده و سوزن شماره ی ۲۵ تا ۳۰ مناسب تزریق عضلانی می باشد.
 • ویال ها اکثرا در عضله تزریق می‌شوند.                                

انواع روش تزریق اشتباه آمپول:زیر جلدی،درون جلدی،عضلانی ، وریدی

راهکار های برای تزریق عضلانی با درد کمتر

 1. اگر آمپول در یخچال قرار دارد ۱۵ دقیقه قبل خارج شود.
 2.  بعد استفاده از پنبه الکل، اجازه دهید تا خشک شود.
 3.  تعویض نیدل می تواند از دردناک بودن تزریق بکاهد.
 4. به ظرفیت هر بافت برای تزریق دقت شود: (اگر بیش از حد تزریق شود احتمال آبسه وجود دارد)
 5. عضله ران: ۳ cc عضله باسن: ۵ cc  عضله بازو: ۲ cc
 6.  سرعت فرو کردن نیدل زیاد و سرعت تزریق آهسته باشد
 7.  زاویه تزریق ۹۰ درجه باشد
 8.  در افراد لاغر پوست جمع و در افراد چاق پوست کشیده شود.

شایع ترین عوارض تزریق اشتباه آمپول

اشتباهات پزشکی، بخش جدایی ناپذیر طبابت هستند. اما افراد با سنجیدن تمام جوانب، می توانند این اشتباهات را به حداقل برسانند. عوارض تزریق اشتباه آمپول، ناشی از دقت پایین و استریل نبودن وسایل می باشند. عوارض ناشی از تزریق عضلانی نامناسب شامل موارد زیر است.

 • آبسه و عفونت کردن محل تزریق
 • احساس درد زیاد در محل تزریق
 • گرفتگی عضله به صورت غیرطبیعی
 • شکستن و جا ماندن بخشی از سوزن
 • ورود اشتباه سوزن به ورید یا استخوان
 • برخورد سوزن با نورون های عصب، که بسیار خطرناک بوده و امکان فلج شدن را به همراه دارد.

عوارض تزریق اشتباه آمپول ها به صورت وریدی

 • سوزش و خارش رگ
 • عفونت و تغییر رنگ محل تزریق
 • خونریزی و خون مردگی در زیر پوست
 • درد زیاد در مححل تزریق
 • سفت شدن محل تزریق
 • بروز علائم آلرژیک
 • اِدم خونی

علاوه بر عوارض ذکر شده، امکان بروز عوارض دیگری نظیر درد زیاد در محل تزریق، سفت شدن محل تزریق یا بروز علائم آلرژیک نیز وجود دارد.

عوارض خطرناک تزریق اشتباه آمپول

 1. سفت شدن محل تزریق: کبودی و سفتی بعد از تزریق، به مدت دو روز طبیعی می باشد. سفتی و تورم طولانی مدت، نشان گر عفونت یا آبسه است. برای رفع عفونت، مراجعه به مراکز درمانی الزامی می باشد.
 2. آبسه(تجمع چرک) : گاهی به دلیل تزریق غیر بهداشتی، محل سوزن عفونت کرده و به صورت آبسه نمایان می‌شود. آبسه حاصل تجمع چرک و عفونت در زیر پوست است که با درد همراه می باشد. رفع آبسه به سادگی نبوده و ورود آن به درون خون، موجب تکثیر عفونت در بدن می‌گردد. برای مداوای آبسه، مراجعه به مراکز درمانی توصیه می‌شود.
 3. آلرژی: گاهی فرد پس از تزریق دارو، متوجه علائم آلرژیک می‌گردد. اگر این علائم شدید باشند، آلرژی آنافیلاکسی تشخیص داده می‌شود. واکنش بدن به داروی تزریق شده به صورت علائم آلرژیک بروز داده می‌شود. علائم آلرژی ابتدا خفیف بوده و به صورت آبریزش بینی، خارش پوست و سرگیجه همراه می باشد. با گذشت زمان، تنگی نفس، ضربان قلب نامنظم، سرگیجه و سرفه نیز بروز می‌کنند. این عارضه بسیار خطرناک بوده و می‌تواند فرد را از پای درآورد.
 4. تب: تب واکنش طبیعی سیستم ایمنی بدن به ورود میکروب یا دارو می باشد. تب طولانی و بالای ۳۸ درجه، موجب اختلال در سلامت بدن می‌گردد. رفع عوامل ایجاد کننده ی تب، در مراکز درمانی امکان پذیر است.

برای خرید و مشاهده دوره تزریقات جمشیدیان هِلث Jamshidian Health اینجا کلیک کنید.

عوارض تزریق اشتباه آمپول

نکات موثر در کاهش عوارض تزریق اشتباه آمپول

با رعایت نکات و توجهات لازم در مورد تزریق و استعمال آمپول، می توان عوارض تزریق یا عوارض تزریق اشتباه آمپول را به حداقل رساند.

 • بهره گیری از سوزن نوک تیز، باریک و متناسب با نوع استفاده
 • استفاده از سرنگ، آمپول و سوزن استریل به همراه پد الکلی با کیفیت
 • سوزن را به حالت نرم و سریع در محل تزریق فرو نمودن
 • جلوگیری از سفت کردن عضلات توسط فرد
 • به تناسب روش تزریق، سوزن با زاویه ی صحیح در بافت های بدن وارد شود.
 • دستها به طور کامل با آب و صابون شسته شوند.

آشنایی با دوره تزریقات جمشیدیان هِلث

فراگیری دوره‌ تزریقات، بدون نیاز به تحصیلات مرتبط!ما در تیم قدرتمند Jamshidian Healt با برگزاری دوره های آموزشی مجازی بالینی گامی در جهت بهبود وضعیت سلامت کشورمان برداشته ایم. نکته های طلایی دوره برای همه افراد جامعه کاربردی و ضروری خواهد بود. اولین دوره آموزش مجازی به صورت بالینی شامل پکیج های تزریقات مقدماتی، تزریقات زیر جلدی، تزریقات عضلانی و سرم تراپی با تدریس استاد خسرو جمشدیان برگزار شده است.

اولین دوره آموزش مجازی به صورت بالینی تیم قدرتمند Jamshidian Health تحت عنوان دوره تزریقات و شامل پکیج های تزریقات مقدماتی، تزریقات زیر جلدی، تزریقات عضلانی  با تدریس استاد جمشیدیان برگزار شده.

این پکیج شامل ۳ فیلم آموزشی ۵۰ دقیقه ای شامل تزریقات زیر جلدی (ویژه خانم های باردار، بیماران دیابتی ها و کرونایی)، تزریقات عضلانی و تزریقات وریدی با آنژیوکت و اسکالپ وین (پروانه ای) می باشد. با دیدن دوره تزریقات شما مسلط به زدن سرم و تزریقات برای خود و دیگران خواهد شد و می توانید کمک های اولیه را قبل از رسیدن به بیماستان برای خود و دیگران انجام دهید.برای خرید و مشاهده دوره تزریقات اینجا کلیک کنید.

کارگاه آمورزش تزریقات جمشیدیان هلِث

انواع مختلفی از تزریقات وجود دارد که در همگی نیازمند آموزش های لازم هستند. تزریقات زیر جلدی را هر فرد می تواند با کمی آموزش برای خود انجام دهد؛ اما برای انواع دیگر، لازم است کادر درمان تزریقات را انجام دهند.

ما در تیم قدرتمند Jamshidian Healt کارگاه آموزشی تزریقات به صورت حضوری و به روش تئوری – بالینی با تدریس استاد جمشیدیان هر جمعه به مدت ۶ ساعت و از ساعت ۹ صبح تا ۱۵ عصر برگزار می کنیم. کارگاه شامل دو ساعت آموزش تئوری و چهار ساعت آموزش بالینی به صورت تمرین عملی روی انسان و مولاژ و با نظارت استاد می باشد. ضمنا هزینه کارگاه مبلغ ۶۰۰ هزار تومن می باشد. در پایان کارگاه افردی که نیاز به گواهینامه تزریقات داشتید می توانند با پرداخت هزینه مجزا و بعد از مدت یک ماه گواهینامه خود را از ما دریافت کنند.

همراهان گرامی شما در این کارگاه ۳۶۰ دقیقه ای با موارد زیر آشنا خواهید شد:

 1. انواع تزریقات عضلانی (سرینی،دلتوئید و …) و زیرجلدی
 2. سرم تراپی از طریق آنژیوکت و اسکالپ وین
 3. تکنیک های رگ گیری در گروه‌های مختلف اعم از سالمندان،اطفال و افراد درشت اندام
 4. نحوه تست آنتی بیوتیک ها
 5. بحث تداخلات داروهای پرکاربرد با انواع سرم های قابل تزریق
 6. اصول ایمنی حین کار و کنترل عفونت

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۳۸۰۴۱۴۳۳۷ تماس بگیرید یا به اینستاگرام مراجعه نمایید.

سخن آخر

عوارض تزریق اشتباه آمپول، از آلرژی تا کما می باشد. تزریق نادرست و استفاده ی سرخود از آمپول ها، زمینه ساز خطرات جبران ناپذیری است. قدر زندگی خود را بدانيم و با بی احتياطی و غفلت آنرا به خطر نيندازيم.

حتما ببینید

رگ گیری با آنژیوکت

رگ گیری | نکات مهم در رگ گیری | جمشیدیان هِلث

در این مقاله می خواهیم اصول رگ گیری با آنژیوکت را آموزش دهیم. اولین نکته …

497 نظر

 1. سلام و خدا قوت جناب آقای جمشیدیان
  من فقط چند روزه با شما توسط یکی از دوستانم آشنا شدم. ۳ ماهه کلاس دوره ی کمک پرستاریمو شروع کردم با اینکه حضوری و توسط استاد هست اما اصلا به کاملی و شفافی مطالب شما نیست
  خواستم تشکررررر کنم ازتون. عالی ترین هستید.تنتون سالم دلتون خوش و خدا قوت

  • دلیلش اینکه آموزش های علمی و ساده تیم Jamshidian Health با عشق قاطی شده. به زودی شاهد اتفاق های بهتری به سبک غیر حضوری و نوین خواهیم بود. به زودی ناگفته های دانشگاه را نیز خواهم گفت
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

   • سلام امپول پروژسترون تزریق کردم به خودم اونم جلو آینه بعد از انجام تزریق سوزش تومحل تزریق دارم آیا طبیعی این سوزش و درد

    • سلام درودسوزش به تنهایی مشکلی نداره،احتمالا بخاطر خشک نشدن الکل روی سطح پوست بوده
     موفق باشیدتیم jamshidianhealth

   • سلام اقای داکتر ببیخشد من دیروز امپولی ۷۵ که بخاطری ای وای تزریق میشه ره تزریق کردم ولی اون اشتباهن به رگ خورد کمی خون امد اما درد چیزی نداره پام اما جایش کبود شده سفت هم نشده ایا مشکلی جدی دارد یانه

    • سلام دروداگر موقع آسپیره خون نیومده و بعد از بیرون آوردن سوزن خون اومده،مشکلی نداره،مویرگ های زیر پوست پاره شده،بعد از یک هفته کبودی برطرف میشه
     موفق باشید تیم jamshidianhealth

   • سلام اقای دکتر من ۶ ماه پیش دوته امپول تزریق کردم همون موقع هم اینقد درد گرفت ک تو عمرم همچین دردیو ندیده بودم گریم گرفت بعدم دیگ دردش خوب نشد الان گاهی ک راه میرم دردش شروع میشه و پای سمت چپ و کمرم و کلا درد میگیره بعد ۶ ماه چکار کنم

    • سلام درود،به پزشک فوق تخصص درد مراجعه کنید
     موفق باشیدjamshidianhealth

     • سلام اقای دکترمن تقریبن یک هفته ی بیشتری امپول ارامبخش بهم زدن اونم روی کمرم الان خیلی دردمیکنه وانگشت های پاهایم سوزگرفته

     • سلام درود،به کمر که نمیزنن،احتمالا عضله ی ونتروگلوتئال بوده
      کمپرس گرم بزارین،برطرف میشه
      موفق باشیدjamshidianhealth

   • سلام و وقت بخیر من۱/۳ آمپول فاموتیدین رو عضلانی به یه دختر ۸ ساله زدم حالا چی میشه؟

    • سلام و درود، باید قبل از تزریق دارو نحوه ی تزریقش رو که روی آمپول نوشته شده بخونید.
     احتمال نکروز یا کبودی وجود داره ولی چون مقدار کمی از دارو تزریق شده احتمالا خطرش کمتره
     موفق باشید jamshidianhealth

   • سلام ببخشید پسرم ۶/۵ داره سه هفته پیش آمپول ۶۳۳ تزریق کرده حالا بعد از این چند هفته ناگهانی جای آن درد میکنه ودردش شدید هست نمی تونه خوب بلند شه وبشینه میگه سیخ میزنه تو ران وزانو ش میشه راهنماییم کنید لطفا

    • سلام، اگر محل تزریقش سفتی داره کمپرس گرم بزارین. اگر بهتر نشد برای انجام سونوگرافی به پزشک مراجعه کنید.
     موفق باشید jamshidianhealth

  • سلام امکان فلج شدن با امپول تستسرون به ناحیه باسن هست؟؟؟

   • سلام،درودربطی به نوع دارو نداره ،اگر به عصب بخوره و آسیب عصب ایجاد بشه امکان دردهای شدید و ناتوانی حرکتی هست
    موفق باشید تیم jamshidianhealth

  • سلام آقای دکتر من ۳۰عدد آمپول پروژسترون عضلانی بایستی یکماه بزنم داروخانه پیشنهاد میکنه با سرنگ انسولین بزنم . نظرتان بفرمایید

   • سلام، درودتزریق پروژسترون باید به صورت عمیق عضلانی انجام بشه و حتما باید با سر سوزن آبی باشه،طول سوزن انسولین کم هست
    موفق باشیدتیمjamshidianhealth

 2. سلام هنگاه تزریق واکسن صدای پیس سرنگ رو شنیدم و معلوم بود هوا گیری نشده بوده ممکنه برام خطرناکباشه باید به دکتر مراجعه کنم؟؟

  • اصلا مشکلی نداره باید به خاطر جذب بیشتر دارو اون صدا وجود داشته باشه. نگران نباشید
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

  • سلام اقای دکتر ، من ۴ عدد سلفازولین و ۴ عدد جنتدیک توی ۴ روز زدم
   الان بعد دو سه هفته ی طرف باسنم خیلی بد وقتی پامو تکون میدم یا راه میرم درد میکنه اصلا هم جاش معلوم نیس ، انگار ی چیزی شبیه ریشه درد میکنه

   • سلام، درودبه دلیل تزریق مکرر عضله ملتهب شده،اگر سفتی و کبودی نداره کمپرس گرم بزارین برطرف میشه
    موفق باشید تیم jamshidianhealth

    • سلام .من خودم تسترون تزریق کردم به خودم و اصلا سابقه ای نداشتم.چون تزریقاتی ها انجام ندادن خودم مجبور شدم مشکلی که پیش نمیاد؟

  • سلام آقای دکتر خسته نباشید آمپول نوروبیون عضلانی تزریق کردم کمی پایین‌تر ترزیق کردم حالا جایش کبود شده ولی درد ندارد باید به پزشک مراجعه بکنم یاخودش خوب میشه لطفاً راهنمای بفرمایدتشکر

 3. سلام و عرض ادب. ممنون بابت مطالب عالیتون. آمپول پیروکسیکام تزریق کردم یادم رفت بعد از وارد کردن در عضله اندکی بیرون بکشم تا مطمئن بشم خون نمیاد. چطور مطمئن بشم که تو ورید نرفته و درست تزریق شده؟؟

  • سلام دوست عزیز.
   از طریق زمان اثر دارو در هنگام تزریق متوجه این موضوع خواهید شد.
   اگه در زمان تزریق همان موقع درد مریض کاهش یافت در ورید تزریق انجام دادین و اگه بعد یک یا دو ساعت دارو اثر کرده و درد کاهش یافت داخل عضله تزریق کردید.
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

   • سلام حدود دوهفته پیش دخترم امپول ویتامین Dتزریق کرد داخل درمانگاه تا سه چهارروز ک کبود بود رد امپول الانم هنوز قرمزه و یکم باد کرده ممکنه مشکل خاصی باشه؟

    • سلام درودچون ویتامین Dیه آمپول روغنی هست ،جذبش آهسته تر صورت میگیره،روی محل تزریق کمپرس گرم بزارین اگر تا ۳ روز برطرف نشد به پزشک مراجعه کنید
     موفق باشید تیم jamshidianhealth

  • سلام همسرم ام اس داره امپول سینو وکس هر هفته خودم براش تزریق میکنم امشب بد زدم خون اومد تو سرنگ ولی با این حال تزریق کردم حالش بده لرز و بدن درد شدید داره چی کار کنم؟
   عوارضش چیه؟

   • سلام درودلرز و‌ بدن درد از عوارض داروی اینترفرون هست،اگر ادامه پیدا کرد به پزشکتون مراجعه کنید
    موفق باشید تیم jamshidianhealth

  • باسلام من بخاطر عفونت لثه ناشی ازپوسیدگی دندون دکتر برام پنسیلین تجویز کردن در ناحیه تست یک کهیر کوچیک وقرمز بود وبخاطر نداشتن حالت تهوع آمپول تزریق کردن بعداز خوابیدن وصبح بیدار شدن حس میکنم راحت نمیتونم راه برم ودر ناحیه تزریق هم درد وجود داره وهم به طور کامل در هر دوطرف به صورت زیر پوستی دانه های ریز قرمز ایجاد شده الان آمپول دوم میخوام تزریق کنم آیا حساسیت یاخیر میتونه ناشی از تزریق اشتباه باشه

   • سلام درودتزریق اشتباه نبوده،پنی. سیلین دردناکه،روی محل تزریق کمپرس گرم بزارین،ولی در خصوص تزریق دوز دوم حتما با پزشکتون مشورت کنید،ممکنه دانه های پوستی حساسیت باشه
    موفق باشیدjamshidianhealth

  • تزریق نوروبیون به ورید چه مشکلی‌ پیش میاره

   • سلام،درود به دلیل وجود ب ۱۲ فقط باید به صورت عضلانی تزریق بشه،در غیر این صورت میتونه منجر به حساسیت،التهاب رگ و حتی شوک بشه
    موفق باشید تیم jamshidianhealth

 4. سلام و درود من یک سوال داشتم من به یکی آمپول نوروبیون زدم بعداز دو روز تزریق میگه درد دارم ولی موقع تزریق خونی نیومد موقع راه رفتن درد داره ممکنه از آمپول باشه

  • سلام و درود
   درد تا یک هفته کاملا طبیعی هست
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

   • سلام منم امبول نوروبین زدم واسه شوهرم خیلی جاش دردگرفت ولی بعدایکه حوله گرم گذاشتم تونست راه بره الان خیلی میترسم ایاممکنه مشکلی بیش بیاد

    • سلام درود،داروی نوروبیون کلا دردناکه،نگران نباشین،به دلیل ماده ی دارو هست که درد ایجاد میکنه
     موفق باشیدjamshidianhealth

   • سلام، ببخشید من به دخترم هرشب سیناتروپین تزریق میکنم و مشکلی نداشتم اما امشب وقتی سوزن قلم را از بازو جداکردم متوجه شدم مقداری خون وارد مایع داخل قلم شده و الان بقیه ی دارو داخلش خون هست، قلم قابل استفاده هست؟

    • سلام درود،بهتره تعویض بشه چون باعث فاسد شدن دارو میشه
     موفق باشیدjamshidianhealth

    • سلام
     من الان ۲ تا آمپول تزریق شد بهم
     اولی نوروبیون
     دمی هیوسین ک جای قبلی خاست بزنهمایع قرمزی وارد سرنگ شد ک نمیدونم خون بود یا آمپول قبلی
     بعد همونو درآورد ب طرف دیگه تزریق کرد
     مشکل ساز نمیشه‌؟

   • سلام اقای دکتر وقتتون بخیر
    من میخوام امپول پرومتازین رو داخل رگ تزریق کنم چون زودتر عصر کنه اما روش نوشته فقط عضلانی۰.اگه وریدی تزریق کنم چ مشکلی واسم پیش میاد

    • سلام و درود، هرگز نباید روش درست مصرف داروهارو نادیده گرفت ، به دلیل تفاوت در ساختار مولکولی داروها و pH متفاوت، داروهای عضلانی نباید به صورت وریدی استفاده بشن. چون باعث التهاب عروق و عوارض آلرژیک میشن.
     برای اثر سریع تر می تونید از اندانسترون یا گرانی سترون استفاده کنید.
     موفق باشید jamshidianhealth

 5. سلام اگر امپول هپارین عضلانی تزریق شود چه مشکلی برای بیمار ایجاد می شود وبیمار ای وی اف انجام داده باشد

  • سلام و درود
   دوست عزیز آمپول هپارین اصلا به صورت عضلانی تزریق نمی شود و فقط به صورت IV و زیر جلدی تزریق می شود. در صورتیکه آمپول هپارین رو عضلانی تزریق کردید به پزشک یا جراح مربوطه اطلاع دهید
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

   • سلام وقتتون بخیر آمپول پیروکسیکام برای مادرم تزریق کردم و اظهار سوزش زیاد داشتن و بعد از یکی دو ساعت هم سفتی محل تزریق طبیعی هست ؟ کلا پیروکسیکام اینجوری هست یا نه؟!

   • سلام دکتر دیروزیه خانم باردارواسه تزریق اومدن به من گفتن آمپولی که دکترتجویزکرده بایدبه عضله شکم زده بشه آیا حرف دخترش صحت داره چون سرسوزنش زیرجلدی بودمنم تزریق کردم آیا خطری برای جنین نداره

  • سلام من پنسلین زدم بعدش خون اومد ممکنه مشکلی پیش بیاد؟

  • درود بر شما . دکتر من امپول نروبین تزریق کردم بعد ۱ ماه جاش اندازه کف دست سفت شده و درد میکنه علت رو بگید ممنون میشم و درمان

   • سلام و درود.
    اگر سفت هست و حالت ابسه مانند داره کیسه آب گرم تا یک ماه دیگه استفاده کنید
    موفق باشید
    تیم Jamshidian Health

  • سلام امپول سیناتروپین روی بازوی پسرم زدم یه کم خون اومد این مشکل نداره؟

  • طلام وقت بخیر آقای جمشیدی.بنده ۳تا آمپول ۱۳۰۰داشتم روزی یکی.ودوتاش سمت راست زدم.اولی و دومی مشکلی نبود ولی سومی رو زدم سمت راست فردای بهد از روز تزریق پای راستم خیلی درد میکنه بیشتر در ناحیه ران و کشاله آیا خطرناک هست و به دکتر برم یا خیر؟

   • سلام درود،نباید چند آمپول رو به طور متوالی پشت سر هم داخل یک عضله تزریق کرد،تا یک هفته کمپرس گرم بعد کمپرس سرد،اگر برطرف نشد به پزشک مراجعه کنید
    موفق باشیدjamshidianhealth

 6. سلام سه روزه امپول پردنیزولون زدم و همون قسمت دچار گودی شده خیلی نگرانم باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  • سلام دروداز عوارض کورتون های تزریقی گودی و تحلیل رفتن بافت چربی زیر پوست هست،مشکل خاصی نیست
   فقط به صورت دوره ای محل تزریق رو تغییر بدین موفق باشید تیم jamshidianhealth

   • سلام.روی باسن من هموحشتناک بافت چربی ازبین رفته.و فرورفتگی بدی داره..چه درمانی لازمه

    • سلام،درودباید علتش مشخص باشه
     مشکل خاصی نداره و نیاز. به درمان خاصی هم نداره
     توی اون محل بهتره که تزریق عضلانی انجام نشه
     موفق باشید تیم jamshidianhealth

 7. سلام وقت بخیر
  اگه به اشتباه آمپول lopirox که عضلانی هست داخل سرم ریخته بشه چه مشکلی برای فرد بوجود میاد؟

  • سلام و درود
   در این زمینه از هر ۱۰۰۰ مورد یک مورد حساست ایجاد خواهد شد. دقت کنید آمپول عضلانی حتما عضلانی تزریق شود، چون در صورت اشتباه در همان موقع ممکنه شوک آنافیلاکسی اتفاق بیفته. در صورتی که بعد تزریق شوک اتفاق نیفتاد حساسیتی ایجاد نشده.
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

 8. سلام من چند روز پیش سوزن هورمونی تستسترون در بازوی خود زده ام که می‌دونم اشتباه هست ولی همیشه دوره رو انجام میدهم و بعدش هم سوزن شستشو یعنی کلی بگم دوره ی کامل ولی این بار فکر کنم وقتی سوزن را در بازوی زدم اشتباهی به عصب زده ام و الان چند روزی میشه که دستم هی خواب می‌ره و درد عصبی حس میکنم هر چند دارو خانه رفته ام و قرص های ویتامین و B complex گرفته ام و قرصهای ویتامینی که برای عصب هست الان کلی بهتر هستم خواستم ببینم باید به دکتر مراجعه کنم یا اینکه خودش به مرور خوب میشه ممنون

 9. سلام چهار ماهه واكسن آسترازنيكا زدم و دستم درد ميكنه ورم و قرمزي نداره فقط درد خيلي اذيتم ميكنه بايد چكار كنم

  • سلام و درود
   بعد از تزریق برای کاهش درد از کیسه آب گرم استفاه کنید. ممکن است بعد از تزریق قرمزی تا سه روز و کبودی ۷ الی ۱۴ روز باقی بماند .این علائم وابسته به ژنتیک بدن، نوع دارو ، نوع سوزن تزریق می باشد و طبیعی هستند. اما اگر درد شما شدید است باید توسط متخصص درد ویزیت شوید. ممکن است تزریق داخل مفصل شما زده شده باشه ولی اغلب آناتومی بازوی دست طوری نیست که این اتفاق بیفته و احتمالا درد شما هیچ ربطی به تزریق واکسن نداره.
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

 10. سید مسعود علوی

  سلام و درود. من حدودا ۱۲ سال پیش یه آمپول بهم زدن بعد متوجه درد شدم، احساس میکنم هوا تو باسنم هستش، نمیدونم مشکل کجاست، بعد از ۱۲ سال هر چند ماه یا سالی یکبار از درد فقط گریه میکنم و شب تا صبح بیدارم

  • سلام و درود
   اگر مطمئن هستید درد به خاطر تزریق آمپول بود و با قرص های مثل گاواپنتین و سلکسی دردتون آرام نمی شود، باید برای ویزیت به پزشک متخصص درد مراجعه کنید، ممکن است تزریق در عصب سیاتیک شما انجام شده باشد
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

 11. سلام خسته نباشید من چند وقت دوستم مریض شد آمپول زد الان دو هفته میگذره پاهاش خیلی درد میکنه میشه راهنمایی کنید
  ممنون

 12. سلام وقتتون بخیر
  به دلیل ای وی اف و انتقال جنین روزانه باید آمپول پروژسترون بزنم، دو روزه که محل های تزریق قرمز شدید و وسیع دردناک و احساس خارش شده اند. دکترم گفت تزریق رو قطع کنم احتمالا حساسیته ولی با مصرف سیتریزین و دیفن هیدرامین مشکلم حل نشده، ممکنه راهنمایی کنید مشکل از چی میتونه باشه؟

  • سلام دوست عزیز
   اگر پزشکتون از شما خواسته تزریق رو قطع کنید حتما این کار رو انجام بدین. شما دارید تزریق را به روش غیر حرفه ای و اشتباه انجام میدین. توصیه می شه با خرید دوره تزریقات ما در این کار مهارت لازم رو به دست بیارید و برای همیشه تزریقات خود و عزیزانتون رو به صورت حرفه ای انجام بدین
   لینک خرید دوره تزریقات: https://jamshidianhealth.com/product/injections/
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

 13. سلام . من نوروبیون زدم ولی از وقتی زدم توی پای راستم تا ساق پا احساس درد دارم و شب از دردش خیلی بد خابیدم. هنوز هم درد دارم ممکنه جای اشتباه زده باشه آمپول را ؟ چکار کنم ؟

  • سلام و درود.
   اگر دردتون با مسکن قابل تحمل نیست، به متخصص درد مراجعه کنید. در غیر اینصورت طبیعی است و خوب خواهید شد.
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

 14. سلام خسته نباشید من آمپول عضلانی رو هواگیری کردم و تزریق کردم به ران پام قبلا تزریق کردم ومشکلی نبود الان در ناحیه ران پا بشدت درد دارم و گرفتی وجود داره ایا مشکلی وجود داره؟

 15. سلام و وقت بخیر
  من آمپول دیسیکلومین تزریق کردم. احساس میکنم پرستار آسپیره انجام نداد و عجله داشتو و حتی بلافاصله بعد از ضدعفونی تزریق رو انجام داد. و یه خونریزی جزئی هم داشت محل تزریق و سوزش و درد هم همراهش هست هنوز. اگر احتمالش باشه که در رگ تزریق شده، خطرناک هست؟

 16. با سلام چند بعد از تزریق جنتمایسین احساس درد اندکی داشتم که بعد از چند روز متوجه سوزش شدید مداوم در همون قسمت شدم وبه شدت اذیت میشم علت چی می تونه باشه؟

  • سلام و درود.
   به خاطر محتویات این دارو بوده و کاملا طبیعی است و بهتره از این به بعد تزریق با تکنیک انجام شود
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

 17. عرض سلام دارم خدمت تان و بعد اینکه بیشتر از یک سال میشه که در ناحیه بیرون باسن یک پیچکاری عضلانی داشتم و تا فعلا کمی پائینتر از جای سوزن درد میکند و چند بار عکس گفتم و ماساژ دادم دارو مصرف کردم خوب نشد هیچ آثاری دیگری به جایش به جز درد نیست اگر مشاوره دهید ممنون میشم

 18. سلام اقای دکتر ببخشید من ۹ ماه پیش امپول حساسیت تزریق کردم و به اشتباه نزدیک عصب سیاتیکم تزریق شده بعد از پنج ماه متوجه فرو رفتگی شدم ولی هیچ دردی نداشتم الان یه خورده فرو رفتگی بیشتر از قبل شده و اینکه دوروزه با پماد ماساژ دادم الان احساس گرفتگی تو اون ناحیه میکنم
  چند هفته پیش هم تو انگشت های نوک پام احساس گزگز داشتم ولی الان نه ممکنه به همین خاطر باشه؟
  ممکنه به عصب سیاتیکم اسیب وارد شده باشه ؟

  • سلام و درود
   این دردها و نشانه ها هیچ ربطی به هم ندارن اغلب خودش خوب میشن.
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

  • سلام خسته نباشی
   من در حین باز کردن پوکه سر پوکه شکست ولی من تزریقو انجام دادم احتمال داره خورد شیشه داخل عضله رفته باشه خیلی نگرانم باید چه کار کنم سپاسگذارم

 19. سلام وقت بخیر. من امروز به مادرم آمپول جنتامایسن تزریق کردم همون لحظه خیلی دردش اومد و سوزن که دراوردم یکم زیاد خون اومد پد استریل کامل خونی شد میخواستم بدونم داخل ورید زدم؟ دیروز هم براش تزریق تزریق کردم اصلا این جوری نشد. الان قسمت تزریق یکم سفت شده
  میخواستم بدونم مشکل خاصی که پیش نمیاد؟!

  • سلام و درود
   نه خون زیر پوست بوده فقط آمپول جنتا باید با تکنیک تزریق شود که در دوره تزریقات کاملا توضیح داده شده.
   توصیه می شه با خرید دوره تزریقات برای همیشه تزریقات خود و عزیزانتون رو به صورت حرفه ای انجام بدین
   لینک خرید دوره تزریقات: https://jamshidianhealth.com/product/injections/
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

 20. سلام اگر نوروبیون رو به بازو زده باشم . و تا ۳ دقیقه بعد درد زیادی باشه ولی دردش خوب شه بعدش و بهتر شه .. این تزریق اشتباه بوده؟؟ به باسن نمیتونستم بزنم

  • سلام و درود
   تزریق نوروبیون در بازو اشتباه هست چون ۳ سی سی است و در بازو بیشتر از ۲ سی سی نباید تزریق شود
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

 21. باسلام جناب ا قاب جمشیدیان اگر هنگام تزریق وریدی مقداری هوا با دارو وارد سرنگ شود باعث مرگ بیمار میشود یا خیر هیچ عارضه ای ندارد؟

  • سلام و درود
   چقد هوا منظورته ؟
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

  • سلام وقتتون بخیر
   اگه آمپول وریدی مثل دگزامتازون یا کلرفنیرآمین عضلانی تزریق بشه چه خطری داره؟
   توی بیمارستان خودشون تفکیک میکنن یا طبق دستوری که روی دارو زده(از طرف داروخونه) عمل میکنن؟

   • سلام درود ،قبل از تزریق هر دارویی،روی آمپول یا ویال رو بخونین،نحوه ی تزریق نوشته شده،اگه با روش های تزریق آشنایی ندارید درکارگاه تزریقات ما که هر جمعه برگزار میشه شرکت کنید
    دگزا و کلرفنیرامین هم عضلانی و هم وریدی هستن،مشکلی نداره
    موفق باشیدjamshidianhealth

 22. با سلام وقت بخیر
  من دو هفته قبل سی تی اسکن همراه با تزریق داشتم که سوزن تزریق به خوبی در رگ قرار نگرفته بود و دستم باد کرد. الان بعد دو هفته احساس درد میکنم در ناحیه آرنج و بازو. نیاز هست به پزشک مراجعه کنم؟ آیا خطرناک هست؟

 23. اگر بعد از تزریق آمپول نوروبیون وقتی سرنگ خارج میشه خون زیادی خارج بشه از محل تزریق یعنی توی رگ تزریق شده؟ چون خودم تزریق کردم نتونستم تست کنم که توی رگ هست یا نه

 24. سلام من امپول زیر جلدی تزیق کردم خون امد مشکلی داره

 25. سلام
  من بیمارستان بستری بودم حدود ۹ تا هپارین به دستم زدن الان جاش بعد سه هفته خیلی وحشتناک درد میکنه اصلا نمیتونم دراز بکشم نمیتونم از درد بخوابم دکترم رفتم میگه از آمپول نیست.
  ممکنه اشتباهی تزریق عضلانی کرده باشن ؟؟اگر عضلانی زده باشن چی میشه چکار کنم دردش کم بشه درد امونمو بریده.

  • سلام و درود
   اگر عضلانی باشه که تا الان جذب شده و آبسه تشکیل شده و باید تا ۲ ماه روزی چند مرتبه کیسه آب گرم بذارین و ماساژ بدین.
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

 26. سلام و خسته نباشید من یه جنتامایسین ۸۰ تزریق کردم آسپیره نکردم وقتی سرنگ در آوردم بعد متوجه مقدار کمی خون رو سوزنش شدم ممکنه بد تزریق شده باشه یا این مقدار کم خون واسه زخم شدن پوستِ

 27. سلام من واکسن گارداسیر برای اچ پی وی دوز اولشو درمانگاه زدم دوز دومشو تو خونه خودم زدم و حدود یک روزه که درد بدی دارم عضلانی امکانش هست راهنمایم کنید

 28. سلام من بعد تزریق درد شدید تا نوک پا دارم ممکنه تو نزدیکی عصب سیاتیک زده باشه و عوارضش چیه؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام و درود
   اگر درد ادامه دار باشد و با مسکن خوب نشود بله در عصب تزریق شده، در غیر این صورت طبیعی هست و به مرور خوب خواهد شد
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

 29. سلام آمپول متوکاربامول ۱۰ سی سی رو با سرنگ ۱۰ سی سی در قسمت خارجی باسن تزریق و هواگیری کردم و تا حد امکان سرنگ رو کشیدم ولی خونی نیومد بعد تزریق محل تزریق درد شدید و برجستگی داشت ولی قرمزی نداشت در لمس هم مایع آمپول تجمع یافته بود ولی بعد ۲۴ ساعت محل تزریق طبیعی بود و درد کاهش یافته با توجه به بزرگی سوزن آمپول ۱۰ سی سی و تزریق تمام ۱۰ سی سی در آینده مشکلی پیش می یاد؟

  • سلام و درود.
   نباید این کار رو می کردین باید هر طرف پنج سی سی بزنید این کار باعث ابسه میشه و خطرناکه. به شما توصیه می شه برای آیندتون دوره تزریقات مجازی که داخل سایت هست تهیه کنید تمام این مطلب گفته شده
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

   • سلام
    یه هفته پیش امپول زدم تا الان اون قسمت احساس گرفتگی میکنم انگار بی حس شده اون قسمت که تزریق شده یه حسی دارم ولی نمیدونم چجور توصیف کنم انگار خواب رفته چیکار کنم؟؟؟؟

    • سلام درودبستگی به داروی تزریقی دارد،ولی بعضی آنتی بیوتیک ها جذبشون یه مقدار آهسته صورت میگیره،میتونین از کمپرس گرم استفاده کنین،اگر دردش و تورم بیشتر شد به پزشک مراجعه کنیدموفق باشید تیم jamshidianhealth

 30. سلام چطور بفهمیم دارو در سرم‌تزریق شود یا در ناحیه باسن یا بازو؟

  • سلام و درود.
   روی آمپول نوشته شده . شما باید به این موضوع آگاهی داشته باشید و اگر دوست داشته باشید دوره جامع تزریقات رو تهیه کنید.
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

 31. سلام‌
  تزریق عضلانی بصورت زیر جلدی
  دور ناف انجام شد آیا خطرناک
  هست و چه عوارضی خواهد
  داشت ؟

  • سلام و درود.
   چه آمپولی بوده ؟
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

  • سلام اگر ب ۱۲ عضلانی داخل سرم تزریق شده مشکل دارد و اگر اره چه زمانی عارضه اش معلوم میشود؟

   • سلام درود،باید قبل از تزریق هر دارویی روش درست استفاده از اون دارو رو که روی آمپول نوشته بخونین،این اشتباهات قابل قبول نیست
    عارضه هاش تا ۲۴ ساعت ممکنه بروز کنه
    موفق باشیدتیمjamshidianhealth

 32. سلام اگ یه امپول عضلانی وبزنی سر سوزن وکم داخل کنی بعداز چن دیقه جای امپول قرمز بشه وبعداز چن دیقه قرمزی رفع بشه مشکلی ک پیش نمیاد

  • سلام و درود.
   خیر
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

   • سلام وقتتون بخیر
    اگز امپول انوکساپارین سدیم عضلانی زده بشه مشکلی هست

    • سلام درود،چرا باید عضلانی تزریق بشه؟ لطفا قبل از تزریق هر دارویی نحوه ی تزریق درستش رو بخونین
     احتمال خونریزی و هماتوم و آبسه داره
     موفق باشید تیم jamshidianhealth

   • سلام خسته نباشید ببخشید من امپول کترولاک زدم هواگیری قبل تزریق انجام دادم وقتی تزریق کردم آسپیره کردم سرنگ و خیلی کشیدم هوا اومد بالا وبرگشت بعد تزریق خون اومد میترسم مشکلی پیش بیادایا موقعه اسپیره کردن هوا وارد بشه بعد تزریق خطرناکه

    • سلام درود،خیر مشکلی نیست ،وارد شدن هوا به سرنگ نشون دهنده ی اینه که سوزن داخل عضله ست و تزریق درسته
     موفق باشیدتیمjamshidianhealth

 33. سلام آیا نوروبیون رامیشودداخل سرم تزریق کرد؟ اگه آمپول نوروبیون اشتباهات داخل سرم قندی نمکی تزریق شود چه عوارضی دارد؟؟

  • سلام و درود.
   خیر به هیچ عنوان این کار رو نکنید. چون خطر شوک انافیلاکسی وجود داره.
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

 34. سلام.من صبح دوتا آمپول پروژسترون زدم و یکساعت خوابیدم .بعد که بیدار شدم در پایین سمت چپ کمرم احساس درد داشتم در اواسط روز این درد از پایین به وسط کمرم زده بود ،آیا ممکنه بخاطر امپول باشه ?

  • سلام و درود.
   ممکنه، باید معاینه بشین و اما این موارد اغلب مشکلی نداره.
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

 35. سلام✿
  من ۵شب آمپول آمیکاسین ۵۰۰ میزدم یعنی هرشب یک عدد بعضی موقع هام جاش قرمز میشد
  الان بعد دو روز از آخرین آمپول جای محل تزریق کمی کبود شده و وقتی فشار میدم یه ورم یا یه جور قلمبگی کوچیک احساس میکنم و درد هم میگیره
  علتش چیه؟

  • سلام و درود
   این آمپول رو به خاطر محتوایی که داره باید چرخشی تزریق کنید، ولی این مورد الان اشکالی نداره فقط تشکیل ابسه داده و شما حتما تا یک مدت ماساژ کیسه آب گرم بدین تا حل شود
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

 36. سلام من یه دگزا تزریق کردم عضلانی ؛«در محل تزریق سه چار قطره خون اومد آیا خطرناکه؟؟

 37. سلام وقت بخیر پنج روز قبل امپول تستسترون زدم در بیمارستان حتی یک صدای پیس هوا هن شنیدم
  پنج روز هیچ مشکلی نبود الان بعد از پنج روز کمی محل تزریق سفت شده و به شدت میخوارد چه کار کنم؟

  • سلام و درود
   نه فقط ماساژ بده خودش خوب میشه
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

  • سلام اگه دیسیکلومین به داخل سرم همراه با داروهای دیگه تزریق شود چه مشکلی پیش میاد؟باید چیکار کرد؟

   • سلام درودلطفا قبل از تزریق هر داروی نحوه ی مصرف و تزریقش رو بخونین،دیسیکلومین فقط به صورت عضلانی تزریق عضلانی میشود
    هنگام تزریق ممکنه عوارضی مثل حساسیت،اسپاسم وریدی و حتی شوک آنافیلاکسی رخ بده موفق باشید
    تیم jamshidianhealth

 38. سلام‌‌
  من‌آمپولNEUROTAMINEتزیق‌کردم‌الان‌‌‌دورز هست‌‌‌بعد‌از این‌که‌‌تریق‌کردم‌‌بعد‌دوسه‌ساعت‌‌کمرم‌درد‌گرفت‌الان‌دوروز‌کمر‌در‌دارم‌می‌خواستم‌ببینم‌طبعیی‌هست یا‌باید به‌دکتر‌مراجعه‌کنم

 39. سلام و درود دکتر حدود دو سال پیش بخاطر سرما خوردگی یه امپول پنیسیلین در

  باسن زده حالا بعد از اون زمان درد داره پشت رانم علت چیست. متشکرم

 40. سلام
  من دیشب امپول کلروفرمیرامین به مادرم تزریق کردم یادم رفت اسپیره کنم،بعد از تزریق خون هم اومد خیلی کم،اگه به رگ تزریق شده باشه چه علایمی داره؟ تا چند روز بعد علایم میتونه ظاهر بشه؟

  • سلام و درود
   علائم همون موقع بروز میکنه و چون علائمی نبوده دیگه موردی نیست و اشکال نداره
   موفق باشید
   تیم Jamshidian Health

   • سلام خسته نباشید من دو سه رو یه آمپول واسه خواهر شوهرم تزریق کردم همیشه روی شکم میزدم اما این دفعه روی بازوش زدم خیلی کبود شده و سفت آیا مشکلی نداره

    • سلام درودکمپرس گرم بزارین اگر بعد از دو روز برطرف نشد به پزشک مراجعه کنید
     موفق باشید تیم jamshidianhealth

 41. سلام. وقتتون بخیر من آمپول زدم اون شخصی که زد بد زده الان دوهفته میگذره اون قسمتی که آمپول زده درد میکنه و وقتی میشینم اون قسمت درد میگیره دست زدم یه حالت قلمبه انگار تو اون قسمت هست چیکار کنم خطرناکه؟

  • سلام درودسلام،احتمال داره آبسه باشه،به پزشک برای سونوگرافی مراجعه کنید
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 42. سلام دخترموامپول پینی سیلین زدم نمیتونه راه بره ازچیه

  • سلام دروداگر منظورتون از نمیتونه راه بره اینه که درد زیادی داره،تا یکی دو روز ممکنه درد ادامه داشته باشه،کمپرس گرم بزارین،اگر بی حسی داره و نمیتونه اصلا پاشو تکون بده به پزشک مراجعه کنیدموفق باشید تیم jamshidianhealth

 43. سلام ببخشید من جای امپولم درد میکرد به مدت یک روز و امروز رون پایی که بهش امپول زدن گرفته و نمیتونم درست راه برم به نظرتون به دکتر مراجعه کنم؟

  • سلام دروددرد محل تزریق بخاطر ماهیت دارو و جای سوزن هست،اگر سفتی و التهاب و تورم نداره،مشکلی نیست کمپرس سرد بزارین
   موفق باشین تیم jamshidianhealth

 44. سلام وقت بخیر . من در دو هفته ی گذشته دو تا امپول تزریق داشتم .‌فکر میکنم نزدیک به هم تزریق شدن ، متوجه شدم باسنم در محل تزریق کمی فرو رفته شده و وقتی جاشو لمس میکنم گوده ! ممکنه بگین علتش چیه و الان چکار باید انجام بدم ؟ البته درد نداره

  • سلام درودگود شدن محل تزریق بیشتر بخاطر داروهایی مثل تریامسینولون و بتامتازون هست،یا اگر تزریق های مکرر در یک محل انجام بشه بافت زیرپوست تحلیل میره،اگر درد و سفتی نداره مشکلی نیست
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 45. سلام وقت بخیر آمپول عضلانی زدم و دو سه روزه جاش خیلی درد میکنه و جاشم درست نزده کنار رون پامه تقریبا، برم دکتر برا دردش یا لازم نیست؟

  • سلام درودکنار ران جای درستیه ولی حجم دارو نباید از ۳ سی سی بیشتر باشه،اگر تورم و سفتی نداره مشکلی نیست،کمپرس گرم بزارین
   موفق باشین تیم jamshidianhealth

 46. سلام من آمپول هپارین رو ۴۵ درجه تزریق میکنم ولی نمیدونم چرا همش جاش سفت میشه گاهی تا دو ماه این جاهای سفت میمونه .قبلا اینجور نمیشدم دلیلش چی میتونه باشه

  • سلام درود با سرنگ انسولین که سوزنش کوچک تره تزریق کنید،محل های تزریق رو دوره ای جابجا کنید،اگر محل تزریق سفت میشه میتونیددر محل تزریق کمپرس گرم قراربدین
   موفق باشید
   تیم jamshidianhealth

 47. سلام من ۱۰ روز هست که امپول نوروبیون زدم وقتی به پهلو میخوابم درد بدی حس میکنم دکتر رفتم گفت احتمال داره آبسه کرده باشه و سونوگرافی نوشت که گفت آبسه نکرده فقط بد تزریق شده و مواد خوب پخش نشده و کیسه آب گرم بزارم اما الان وقتی به پهلو میخوابم به شدت درد میکنه علت چی میتونه باشه و باید چیکار کنم؟ ممنون

  • سلام درودآمپول نوروبیون کلا داروی دردناکیه،اگر سونوگرافی گفته آبسه نداره نگران نباشین،دردش به مرور بهتر میشه،درمانش همون کمپرس گرم هست
   موفق باشیدتیم jamshidianhealth

 48. سلام خسته نباشید من به یه بچه ی ۱ساله امپول انداسترون یک سوم رو به عضله باسن تزریق کردم اون‌موقع که مشکلی پیش نیامد ایا خطر داره بچه خیلی نگرانم

  • سلام درود اگر اصولش رو درست رعایت کرده باشید خطری نداره،البته بهتره برای کودکان تا قبل از اینکه به راه بیفتن،داخل عضله ران تزریق شود
   موفق باشید تیمjamshidianhealth

 49. سلام خسته نباشید من خواستم در خانه امپول ب۱۲ تزریق کنم
  همه کارها رو کردم وقتی وارد عضله کردم و هوا گیری کردم منصرف شدم یعنی ترسیدم ک خودم به خودم بزنم ولی هوا گیری ک کردم ول نکردم همونجوری کشیدم بیرون ک صدا داد و خون اومد بیرون
  حالا پای سمت راستم یه درد خاصی داره ایا اشتباه کردم؟

  • سلام درود،مشکلی ندارد،خون بخاطر پاره شدن مویرگای ریز زیرپوستیه، صدا دادن سوزن هنگام ورود و خروج سوزن بخاطر کند شدن سوزنه
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 50. سلام میشه بگید علائم و عوارض تزریق اشتباه به عصب چیه

  • سلام درودبی حسی و مور مور شدن پای سمتی که تزریق شده و به مرور میتونه باعث کاهش توان حرکتی عضو هم بشه،ضمن اینکه دردهای بسیار شدیدی ایجاد میکنه
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 51. با عرض سلام و خسته نباشید
  من چند وقت پیش عمل دیسککتومی کمر انجام اجرای سیدی گذاری
  خانمم خودش پرستار بخش نروسرجری هستش , به محض ورودم به ریکاوری آمپول کلسیم واسم تزریق کرده وچون پوزیشن مناسب تزریق نداشتم میگه احتمال داره یه مقدار به خارج باتکس زده باشم
  الان ۱۵ روز از جراحی میگذره قسمت خارجی باتکس به اندازه دستم سوزش بسیار شدید داره و پام کاملا مور موره فورس پامم چهار ازپنج
  میتونه تاثیر آمپول باشه یا شاید تاثیر جراحیه
  واگرم آمپول باشه تا چه مدت باید اینجوری باشه؟
  ممنون بابت سایت زیباتون

  • سلام درودآمپول کلسیم فقط به صورت وریدی تزریق میشه و نباید عضلانی تزریق بشه،بی حسی محل تزریق اگر همراه با بی حسی کامل پا باشه،احتمال داره که بخاطر جراحی و دستکاری اعصاب کمری باشه
   در صورتی که ادامه پیدا کرد حتما به جراحتون اطلاع بدین
   موفق باشید تیم jamshianhealth

   • سلام آقای دکتر …من اولین بار بود تزریق عضلانی تو باسن زدم منتها خیلی دردناک بود برای بیمار …جای سوزن یخورده خون اومد ولی قطع شد…خواستم ببینم مشکلی پیش نیومده؟؟بعد از یکساعت هنوز درد داره…
    آمپول هم برای ریزش مو بود تقویتی..اسمش هم دکسپانتنول

    • سلام، درودآمپول دکسپانتنول کلا داروی دردناکیه،خون بخاطر پاره شدن مویرگای زیر پوسته مشکلی نیست،
     برای جلوگیری از سوزش هم باید صبر کنید الکل از روی پوست خشک بشه
     موفق باشید تیم jamshidianhealth

 52. سلام وقت بخیر من برای پیرسینگ بی‌حسی تزریقی با سرنگ انسولین استفاده میکنم ولی همیشه ترس اینو دارم که هوا نداشته باشه سوالم هست که چه مقدار هوا خطرناک هست!؟

  • سلام دروددر تزریقات زیر جلدی و داخل جلدی که برای بی حسی موضعی است،مقداری هوا مشکلی نداره،حداکثر از ۲ سی سی بیشتر نشود
   موفق باشیدتیم jamshianhealth

 53. داکتر صاحب دیکلوفینک عضلانی در سوجی یعنی ران اشتباه کمی در ورید زرق شد و خون امد کدام عوارض دارد؟

 54. سلام و وقت بخیر
  ببخشید اگه آمپول پنتوپرازول نصفش عضلانی بزنیم چه عوارضی میده ؟؟

  • سلام درود ویال پنتوپرازول فقط تزریق وریدی داره،قبل از تزریق هرررررر داروی روی برچسب دارو رو بخونین و نحوه ی تزریق درستش رو مطلع باشین،در بعضی موارد تزریق عضلانی دارویی که روش وریدی هست خیلی خطرناکه،در این مورد ممکنه باعث کاهش اثربخشی دارو بشه
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 55. سلام
  ببخشید من امپول آندرون تزریق کردمم برا یکی اسیپره ام کردم خون نیومد . فقط عمق عضله نزدم فقط کنم سطحی عضله زدم
  مشکلی به وجود میاره ؟ اگه بخاد آبسه بده چند ساعت بعد از تزریق آبسه میده ! خیلی استرس دارم

  • سلام درود سوزن ،فقط ۲ میلیمتر باید بیرون باشه،در غیر این صورت تزریقتون ممکنه زیر جلدی بشه،اگر در محل تزریق تورم و درد و سفتی وجود نداره،مشکلی نیست
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 56. سلام من یک امپول نوروبین ب خانمم زدم و هرچی ب اپول فشار وارد کردم خالی نشد ی کم ک امپولو کشیدم بالا ب راحتی خالی شد ایا این خطر ناکه چون فک میکنم وقتی با فشار ب امپول میزدم ی کم ازش خالی شد هر دو بار امپولو ی کم بالا میکشیدم ک مطمعن شم تو رک نیست ممنون میشم جواب سوالمو بدین.با تشکر

  • سلام درودبرای اطمینان از اینکه سوزن داخل رگ نیست باید آسپیره کنید،اینکه موقع تزریق دارو تزریق نمیشده ممکنه علتش خرابی سر سوزن باشه،اگر محل درست رو برای تزریق انتخاب کردین و آسپیره هم کردین،مشکلی نداره
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 57. سلام من سال۹۳تا۹۴ کلی آمپول برای درمان نازایی زدم ازهمون زمان پای راستم ورم کرده مخصوصا پشت ران بشدت ورم داره ،گاهی پام میخاره .میسوزه وداغ میکنه وروی باسنم ت کمردرد میگیره ،موقه راه رفتن پام خیلی سست میشه .کلی عکس گرفتم ام ارا ی دادم سونو دادم چیزی معلوم نشدشما بگید باید چکارکنم

  • سلام درود حتما به پزشک مراجعه کنید
   موفق باشید تیمjamshidianhealth

  • سلام وقت بخیر من دیروز صبح هورمون وینسترول رو به بازو تزریق کردم فقط تزریق ۴۵ درجه بود الان جلوی بازوم دم کرده و کشیدگی شدیدی داره ناحیه داخلی بازومم قرمز شده و درد شدیدی داره ولی با مسکن دردش سه ساعتی آروم میگیره راهکار چیه دکتر

 58. سلام. من اشتباها آمپول فاموتیدین که IV هست رو به صورت IM تزریق کردم . آیا خطری برای مریض داره یا فقط اثر جذب رو کم میکنه؟

 59. سلام دکتر، من امشب آمپول نوروبین به خودم زدم که دو سه ساله این کارو میکنم و مشکلی نداشتم. ولی امشب حس کردم یه مقدار با فاصله بیشتری از زانو زدم روی ران پام و اصلا هم درد نداشت. چه مدقع تزریق چه بعدش. اما بلافاصله بلد تزریق پام در همون ناحیه تزریق شروع به بی حس شدن کرد و الان چند ساعت از ش میگذره و همچنان اون ناحیه بی حسه. خیلی ترسیدم و نگران شدم. کیسه اب گرم هم گذاشتم ولی اصلا بهتر نشده. دکتر بنظرتون چش شده؟ ایا به اعصاب یا رگ اسیب رسیده؟ خواهش میکنم راهنماییم کنین واقعا نگرانم.

  • سلام دروداگر موقع تزریق آسپیره کردین و خون نیومده،مشکلی نداره،ممکنه بخاطر آسیب مختصر اعصاب حسی پوست باشه،جای نگرانی نیست این عارضه موقتی است
   موفق باشیدتیم jamshidianhealth

 60. سلام خسته نباشید
  چند ماه پیش تزریق انجام دادم اما فکر می‌کنم به طور درست انجام نشده در محل تزریق تغییر رنگ پوست دارم چطور میتونم درمانش کنم؟

  • سلام، درود بستگی به دارو داره،داروهایی مثل هالوپریدول و جنتامایسین ممکنه تغییر رنگ پوست ایجاد کنن،به مرور و با گذشت زمان برطرف میشه
   ولی برای دفعات بعد حتما به روش z یا قفل هوا تزریق شود

  • سلام درود،بستگی به دارودارد ,داروهایی مثل هالوپریدول و جنتامایسین ممکنه تغییر رنگ پوست ایجاد کنن،به مرور و با گذشت زمان برطرف میشه
   ولی برای دفعات بعد حتما به روش z یا قفل هوا تزریق بشه
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 61. سلام. واکسن ۶ سالگی ثلاث اگر به اشتبا زیر جلدی تزریق شود به کودک مشکلی به وجود می اورد؟ در صورتی که باید داخل عضلانی تزریق شود.

  • سلام، درودبهتره تزریق واکسن در مراکز معتبر واکسیناسیون انجام بشه ،در صورت تزریق زیر پوست ممکنه کبودی،التهاب و تورم ایجاد کنه و اثربخشی واکسن هم کمتر خواهد بود
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 62. سلام خسته نباشید
  چند روزه آمپول پروژسترون میزنم البته اطرافیان تزریق کردن روش نوشته عضلانی عمیق ولی ب صورت زیر سطحی تزریق شده و هر بار جای آمپول درد میکنه و سوزش داره سفت و متورم میشه دفعه اول هم ک کلا پام خشک شد
  میخوام بدونم این مسله مشکلی ایجاد میکنهیا فقط اثر دارو کمتر یا دیرتر اتفاق میفته؟؟؟
  و این ک این امپول برای جنین خطرناک نیست؟؟؟

  • سلام، درودمنظور از تزریق زیرسطحی چیه دقیقا؟ اگر عضله با چهار انگشت نگه داشته بشه و سوزن به طور کامل وارد بشه ،تزریق عضلانی خواهد بود
   در خصوص خطرناک بودن برای جنین اگر با تجویز و صلاحدید پزشک متخصص باشه مشکلی نیست
   موفق باشید تیم jamshidianheaith

 63. با سلام آمپول متوکاربامول عضلانی زدم بعد که بلند شدم دیدم لباسم خیسه و همینجوری مواد داره میاد بیرون علتش چی هس؟؟

  • سلام درود،دارو از سوراخی که سوزن روی پوست و عضله ایجاد کرده،خارج شده
   باید از روش قفل هوا یا z استفاده کنید
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

   • سلام وقتتون بخیر
    اگر سر آمپول درست شکسته نشه و خورد بشه، امکان داره از سوزن سرنگ عبور کنه و وارد سرنگ بشه؟ خیلی نازک بود ظرف آمپول
    متشکرم

    • سلام دروداگر سایز سوزن بزرگ باشه و تیکه های شیشه هم خیلی ریز باشه ممکنه داخل سرنگ کشیده بشه
     ولی بعد از کشیدن دارو،توی سرنگ رو با دقت نگاه کنید مشخص میشه
     موفق باشید تیم jamshidianhealth

 64. سلام وقت بخیر ، من آمپول نوروبیون به همسرم زدم یکم پایینتر از یک سوم عضله بیرونی زدم کمی خون آمد نگرانم و همسرم گفت درد داشت چه باید بکنم خطرناک؟ بعد از ۲۰ سال تزریقات نمیدانم چرا آن نقطه زدم ممنون از پاسخگوییتون

  • سلام، دروددرد بخاطر ماهیت خود دارو هست،خون بخاطر پاره شدن مویرگای زیر پوسته مشکلی نداره،اگر موقع آسپیریشن خون نیومده مشکلی نیست
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

   • ایا اگر تزریق در عصب بوده ابسه هم میده؟
    و اینکه چجوری بفهمیم ک در عصب بوده یا نبوده؟
    بعد دردش از کی شروع میشه یا اینکه دقیقا بعد از تزریق پا درد داره؟
    و اینکه آیا خود دست هم درد داره🤔

    • سلام، درودبه کدوم عضله تزریق شده؟
     اگر عضله ی باسن باشه،بعد از یک روز درد شدید ایجاد میشه
     موفق باشید تیم jamshidianhealth

 65. سلام آقای دکتر …من اولین بار بود تزریق عضلانی تو باسن زدم منتها خیلی دردناک بود برای بیمار …جای سوزن یخورده خون اومد ولی قطع شد…خواستم ببینم مشکلی پیش نیومده؟؟بعد از یکساعت هنوز درد داره…
  آمپول هم برای ریزش مو بود تقویتی..اسمش هم دکسپانتنول

  • سلام، درودآمپول دکسپانتنول کلا داروی دردناکیه،خون بخاطر پاره شدن مویرگای زیر پوسته مشکلی نیست،
   برای جلوگیری از سوزش هم باید صبر کنید الکل از روی پوست خشک بشه
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 66. سلام دکتر من موقع تزریق امپول عظلانی تستسترون موقع اسپیره کردن چون روغنی بود گیرکرده بود ناگهانی تا اخرسرنگ رو کشیدم ودوباره خودش برگشت خورد جای اول خونی نیومد توسرنگ ولی ایا خطری نداره

 67. سلام دکتر من موقع تزریق امپول عظلانی تستسترون موقع اسپیره کردن چون روغنی بود گیرکرده بود ناگهانی تا اخرسرنگ رو کشیدم ودوباره خودش برگشت خورد جای اول خونی نیومد توسرنگ ولی ایا خطری نداره

 68. سلام و درود. من به من دو روز پیش امپول پیروکسیکام زدن الان بعد ۲ روز درد دارم و تیرمیکشه محل تزریق و حس میکنم پایین تر از همیشه تزریق شده. ممکنه نزدیک عصب سیاتیک باشه؟؟ درمانش چی هست

  • سلام دروداگر به عصب برخورد کنه یک روز بعدش درد شدید میگیره،کمپرس گرم بزارین اگر بعد از یک هفته برطرف نشد به پزشک مراجعه کنید
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 69. سلام دکتر من همراه دخترخالم برای تزریق واکسن هپاتیت رفتم ولی چون مرکز آموزشی بود دانسجو یکم پایین تر از عضله ی دلتوئید تزریق کرد که بعد از تزریق محلش باد کردو یکم خون اومد آیا مشکل براش پیش می یاد ؟دخترخالم دیالیز می شه و ۴۰ سالشه

 70. سلام
  من حدودا ده روز پیش دکتر برام امپول دگزامتازون نوشت و تزریق کردم
  الان بعد از ده روز جای امپول خارش میکنه کمی سفت شده علتش چی هست ایا خطرناکه؟

 71. سلام خسته نباشید اقای دکتر من هر چند یه باری که میخوام تزریق انجام بدم بنا ب دلایلی مثلا خفته ای ۴ بار تزریق دارم بعضی موقع ها وسط تزریق سرنگ دیگه خالی نمیشه دلیلش چیه عظله رو شل میکنم تکون هم میدم ولی تاثیر نداره حتی سرنگو در اوردیم و جای دیگه تزریق کردیم بازم دیدیم خالی نمیششه دلیلش چی میتونه باشه؟ از سرنگه یا از عظله !

  • سلام، درود بستگی به دارو هم داره،میتونید بعد از اینکه دارو رو کشییدین داخل سرنگ ،سوزنش رو تعویض کنید
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 72. سلام. من امشب برای مادرم آمپول دیازپام تزریق کردم تقریبا بعد از نیم ساعت مادرم گفته که محل تزریق کمی ورم کرده به اندازه گیلاس و کمی می‌سوزد و اینکه در این محل باسن سمت راست روز قبل و چند روز قبل‌تر از آن هم آمپول تزریق شده امکان دارد ورم به این علت باشد؟ من قبل از تزریق عمل آسپیریشن را هم انجام دادم و خونی وارد سرنگ نشد.خیلی استرس دارم؟

  • سلام درود اگر بیمار تزریقات متعدد داره توی چند روز پشت سرهم،باید به طور چرخشی عضله عوض بشه،نباید توی یک عضله چندین بار تزریق بشه
   کمپرس گرم بزارین ،برطرف میشه
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

   • سلام اقادکتریک هفته میشه امپول زدم چون شونه من دردداشت رفتم دکترامول زدم حالانمیتونم راه بریم پام دردداره ونوک پاهم کمی بی حس دکتررفتم میگن سیتیک تحریک کرده ازکمرچون دکس دارم ممنون راهنمای کنید

    • سلام درود ،اگر عصب سیاتیک آسیب دیده باشه زمان میبره تا برطرف بشه
     به پزشک فوق تخصص درد مراجعه کنید
     موفق باشیدتیمjamshidianhealth

   • سلام ببخشید اگه هنگام تزریق آمپول توی عضله بشکنه چه اتفاقی میفته

    • سلام درود،باید سوزن رو فورا از عضله و پوست خارج کنید،اگر نتونستین فورا به بیمارستان که بخش جراحی داره مراجعه کنید
     موفق باشیدتیم jamshidianhealth

 73. سلام وقتتون بخیر من چن وقت پیش آمپول اندانسترون برای یە کودک ١سال و نیمە تزریق کردم بعد از اینکە نصف مقدار تجویزی رو تزریق کردم سرنگ رو فشار دادم تزریق نمیشد یکم کە سرنگ رو عقب کشیدم تزریق شد امکان دارە که داخل عصب تزریق کردە باشم؟

  • سلام درودخیر،ارتباطی به عصب نداره،اگر محل تزریق درست انتخاب شده باشه و تکنیک درست باشه به عصب نمیخوره،گاهی اوقات پیستون سرنگ به دلایل کم بودن کیفیت سرنگها ممکنه سفت تر باشه
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 74. سلام وقت بخیر
  ببخشید امپول اشتباهی به کجا تزریق بشه باعث مرگ فوری میشه؟
  من شنیدم زیر پوست و داخل رگ ها درسته؟

  • سلام،دروداین سوال خیلی کلی هست،بستگی به نوع دارو داره ،هر دارویی هم حتی اگر درست تزریق بشه ممکنه منجر به آلرژی و آنافیلاکسی و حتی مرگ بشه
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 75. سلام، هنگام شکستن آمپول، سر آمپول متاسفانه شکست و خورد شد، ممکنه هنگام کشیدن در سرنگ خورده های ریز شیشه وارد سوزن سرنگ شده باشه؟ سرنگ برای آمپول بیوتین و بپانتین بوده
  متشکرم

  • سلام دروداگر سایز سوزن بزرگ باشه و تیکه های شیشه هم خیلی ریز باشه ممکنه
   ولی بعد از کشیدن دارو،توی سرنگ با دقت نگاه کنید مشخص میشه
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 76. سلام وقتتون بخیر من به یه بنده خدایی که پادرد وحشتناک داشت ایستاده پیروکسیکام زدم انقد ترسیدم که یادم نمیاد اسپیره کردم یا نه ولی تزریق عمیق عضلانی بود برداشتم سرنگو خون به ۱۰ سانت پرتاب شد بعدش با پنبه نگه داشتم یکم گذش بند اومد فلج نشه میترسم

 77. سلام استاد می خواستم بپرسم اگر می شه امپول عضلانی عمیق تزریق کرد یعنی کل سوزن داخل باسن بره برای هر امپولی مشکلی پیش نمی یاد؟

  • سلام درودبستگی داره کدوم عضله باشه،ولی قطعا به شریان برخورد نکرده،به دلیل انقباض عضله خون و مقداری دارو به بیرون با فشار نشت کرده،فلج شدن ارتباطی با تزریق دارو داخل رگ نداره
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

  • سلام درودبهتره یک تا دو میلی متر از سوزن بیرون بمونه،برای داروهای عضلانی مشکلی نداره
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 78. سلام خسته نباشید،ببخشید من رفتم تزریقات و واکسن گارداسیل برام تزریق کردند به صورت عضلانی و در بازو ،اما چون خیلی بهداشت رو رعایت نکردند ازشون خواستم که پنبه داخل دستشون رو روی محل تزریق نذارن،بعد از اون محل تزریق من کمی خونریزی داشت به اندازه یک سکه بزرگ..آیا با خونریزی ممکنه مواد واکسن هم بیرون آمده باشه یا چون تزریق عضلانی بوده امکان برگشت مواد نیست؟

  • سلام درود،اگر هوای داخل سرنگ رو خالی نکرده باشه و از روش قفل هوا استفاده کرده باشن دارو نشت نمیکنه به بیرون،ولی اگر هواگیری کرده باشن ممکنه مقداری از دارو خارج شده باشه
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 79. سلام وقتتون بخیر
  من امپول بکومپلس تزریق کردم بعدش چن قطره خون و چن قطره ازمحتوای امپول بیرون اومد خطرناکه این موردمشکلی پیش نمیاد ؟
  و اینکه اشکال کارم کجابوده؟

  • سلام درود،خطرناک نیست ولی اثر دارو کم میشه تا حدودی،باید از روش z یا قفل هوا استفاده کنید
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 80. فوزیه سلیمانی

  سلام.من چنروزپیش امپول دگزا روی ران راست خودمو خودم تزریق کردم،همون لحظه درد شدیدی داشت تاده دیقه دردش رفت ولی بعداز یکروز کمردردشدیدی گرفتم یهوبطوریکه چهاروزه نمیتون اصلاره برم همش درازکشیدم،بنظرتون علتش چی میتونه باشه؟

  • سلام درودکمر درد و گرفتگی عضلانی ارتباطی با تزریق دگزا داخل ران نداره،به پزشک مراجعه کنید
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 81. سلام وقت بخیر
  من و مادرم به کلينيک برای تزریق نوروبیون و د۳ مراجعه کردیم و پرستار هر دوتا آمپول رو خیلی سرعتی تزریق کرد به هر دومون. البته چند دقیقه احساس سوزش در محل داشتم ولی در کل اصلا دردی حس نکردیم. سرعت عمل بالا بود و من پرسیدم پرستار در جواب گفت اگه آروم بزنم که درد بیشتری داره برای همین سریع تزریق آنجام شد.
  اما تو این یکسال هر بار این آمپول هارو تزریق کردم پرستارها آروم انجام میدادن و موقع تزریق درد حس میکردم. حالا سوال اینه کدوم روش درسته؟
  اگه سریع آنجام بشه جذب میشه؟

  • سلام،دروداحساس سوزش بخاطر الکلی هست که روی پوست مونده
   کلا داروها چه وریدی و چه عضلانی نباید سریع تزریق بشن،و البته خیلی آهسته هم قابل قبول نیست
   تزریق خیلی سریع احتمال آسیب بافتی و آبسه رو بیشتر میکنه
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 82. سلام وقتتون بخیر من برای آزمایش خون به آزمایشگاه مراجعه کردم از روزی که خون گرفتن رگ های همون دستم حالت چسبندگی دارن وقتی دستمو باز میکنم انگار رگ ها ب هم چسبیدن و بعد باز میشن و خیلی اذیتم میکنن علتش چی میتونه باشه ؟

  • سلام درود،توی رگ چیزی به اسم چنسبندگی نداریم،حالا چه به دنبال رگ گیری یا آزمایش خون
   ولی در کل آسیب به رگ بعد از ۱۰ روز برطرف میشه
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 83. سلام خسته نباشید امپول های هورمونی یا استروعیدی ک عضلانی هستند اگر بطور اشتباه داخل رگ تزریق شوند چه مشکلی بوجود می اید؟ و درصورت پیش امدن این اتفاق بلافاصله باید چه کاری انجام دهیم برای رفع هرگونه خطر؟ مرسی ممنون

  • سلام درود،باید قبل از تزریق دارو روش تزریق دارو که روی آمپول نوشته شده بخونین
   سریع به پزشک و یه مرکز درمانی مراجعه کنید
   این چنین اشتباهات غیرقابل قبول و توجیه هست
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 84. سلام ، برای من دوروز پیش آمپول عضلانی در اورژانس تزریق کردن ، اسم دارو رو نمی‌دونم ولی گفتن برای دل درد و معده درده ، از همون موقع تا الان درد بسیار شدیدی دارم که گاهی تا زانو و مچ پا تیر می‌کشه و باعث خواب رفتن پا و انگشتان میشه ، نشستن راه رفتن و خوابیدن برام خیلی سخت شده ، خواستم بپرسم تا چند روز طبیعی ه این درد؟ و اگه به عصب خورده باشه باید چکار کنم؟ممنونم

  • سلام درود،درد محل تزریق بر اساس نوع دارو تا ۲-۳ روز برطرف میشه
   الان اگر بی حسی و گزگز پا دارین به پزشک مراجعه کنید
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 85. سلام من همسرم برام تزريق امپول دكسپانتنول برام انجام داد يكم درد دارم اما جاش متورم شده ١ ساعت تزريق شده و سفيد شده محل تزريق و تزريق عضلانى بوده چيكار كنم قرمز نيس خونم نيومد

  • سلام درود،دکسپانتنول معمولا یه مقدار دردناکه،از کمپرس گرم استفاده کنید،اگر تا ۲۴ ساعت برطرف نشد به پزشک مراجعه کنید
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 86. شما اقای دکتر خسته نباشید وقت بخیر ببخشید خواستم بدون اگه آمپول عضلانی رو اشتباهی به ورید تزریق بشه عوارضش چیه ممنون میشم جواب بدین

  • سلام درود،باید قبل از تزریق روی دارو رو بخونین تا روش درست تزریقش رو بدونین،این اشتباهات قابل قبول نیست
   هر دارویی هم ممکنه عوارض متفاوتی داشته باشه
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 87. سلام آقا دکتر من خانمی ۳۸ ساله هستم دیابت بارداری دارم و انسولین استفاده میکنم امروز یک دفعه ی کلودی زیر بازوم دیدم بدین علت و ضربه دلیل چیست لطفا بگید مرسی ممنونم

  • سلام درود،احتمال ایجاد کبودی در محل تزریق انسولین وجود داره،مشکلی نیست
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

   • سلام اقای دکترمن ۳ماه پیش نوروبین زدم الان یه غده ی زیرپوستی درامدوخیلی ازدردعذاب میکشم میشه یه درمان خانگی برام بگی ممنون ازلطفتون

    • سلام درود،باید به جراح مراجعه کنید تا مشخص بشه نوع اون توده چی هست،بنظرم دوره ی درمان های خانگی یه مقدار گذشته!
     موفق باشیدjamshidianhealth

 88. سلام آمپول hmgعضلانی به پهلو کمی بالاتر باسن زدن آیا مسکلی ایحاد میکنه و اینکه تو جذب دارو و درمان تاثیر داره؟

 89. سلام وقت بخیر آقای دکتر
  ببخشید من آبجیم رو امپول عضلانی محتواش ب۱۲ ب۶ بود زدم ولی اینقده تکون خورد نگذاشت امپول کامل وارد بدنش بشه منم امپول رو کامل خالی کردم داخل بدنش الان جاش کامل برجستگی پیدا کرده دست میکشم روش کمی سفت شده زیرش تو رو خدا بگید مشکلی براش پیش نمیاد دارم ممیرم از ترس

  • سلام درود،احتمالا مقداری از دارو بین پوست و عضله تزریق شده،کمپرش گرم بزارین برطرف میشه
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 90. درود و عرض ادب
  امروز یک واکسن ۶ سالگی تزریق کردم که بعد از تزریق کمی خونریزی داشت آیا مشکلی ایجاد میکنه؟
  سپاس از شما

 91. سلام خسته نباشید بنده سرنگ عضلانی مارو بیک خریدم روش طول سرسوزن رو ۳۱میلی متر نوشته اما وقتی باز کردم طول سرنگ ۲۵ میلی متر بود میشه همچین چیزی که مشخصات روی جلد سرنگ با خود سرنگ مغایرت داشته باشه؟؟ میشه از این سرنگ برای تزریق عضلانی ناحیه باسن استفاده کرد؟

  • سلام درود،بله گاهی احتمالش هست،ولی برای تزریق عضلانی بزرگسال دیگه سوزن نباید از آبی کوچکتر باشه
   موفق باشید تیم jamshidianhealth

 92. سلام دکتر من آمپول زدم برا مامانم ضدحساسیت بعداز خارج کردن سوزن ماده آمپول از باسن خارج شد مشکل کجا بود

 93. سلام وقتتون بخیر .آیا میشه آمپول وریدی رو به عضله تزریق کرد ؟دیروز آمپول به صورت وریدی تزریق کردم و امروز به صورت عضله ای؟کمی هم در ساق پام احساس گرفتگی میکنم

 94. سلام من دیروز آمپول دیکنوفلاک زدم همین که زدم درد داشتم الان درد از باسن تا نوک انگشت شست پا میاد چیکار باید کرد تا کی صبر کنم یا برم پیش دکتر ممکنه به عصب سیاتیک خورده باشه

  • سلام درود،اگر تا ۲۴ ساعت برطرف نشد به پزشک مراجعه کنید
   موفق باشیدتیمjamshidianhealth

  • سلام اقای دکتر من امپول عظلانی تزریق کردم به مادرم اما به نظر خوب هوا گیری نکرده بودم و اندازه یکم حباب هوا تزریق شد همراه امپول ایا خطرناکه من خیلی نگرانم

   • سلام درود،خیر مشکلی نیست،ما برای روش قفل هوا تا نیم سی سی هم هوا داخل عضله تزریق میکنیم،مشکلی نداره
    موفق باشیدjamshidianhealth

 95. .سلام
  ۲روز پیش آمپول نوربین بهم تزربق شده و الان درد وحشتناک در ناحیه سمت چپ کمرم احساس میکنم، جوری ک اصلا نمیتونم حرکت کنم چ کاری باید انجام بدم

 96. سلام خوب هستین من هر آمپولی میزنم باسنم چربیش میره کلا میره حتی یه بارم عمل جراحی کردم چربی تزریق کردم بازم آمپول زدم چربیش داره میره میشه بگین علتش چیه اول گود میشه بعد چرب باسنم میره فقط چربی باسنم میره وقتس به دستم آمپول میزنن نمیره چزبیش فقط باسنم میشه بگین علتش چیه خیلی میترسم؟؟؟

  • سلام درود،بستگی به ماهیت دارو هم داره،و اینکه محل تزریق باید به صورت دوره ای عوض بشه
   خطر نداره،فقط از نظر ظاهری مشکل داره
   موفق باشیدتیمjamshidianhealth

 97. سلام آقای دکتر خسته نباشید من ۳ روزی هست توی درمانگاه آمپول تستوسترن ۲۵۰ ایرانی زدم به دستور پزشک و همون شب مشکلی نداشتم ولی از فرداش راه رفتن برام سخت شده و خیلی درد دارم حس میکنم گرفتگی عصله پیش اومده برام باید به پزشک مراجعه کنم؟

 98. سلام من یک آمپول دگزابه برادرم تزریق کردم ولی قسمت بالایی آمپول شکست ولی تزریق کردم امامقداری ازته را داخل سرنگ نکردم مشکلی پیش نمیاد

 99. سلام من دیروز آمپول بیوتین و بپانتین و نوروبیون تزریق کردم بیوتین بپانتین رو قاطی کرد یک طرف زد و نوروبیون سمت دیگ ولی اومدم خونه لرزش شدید گرفتم و بعدش کمر درد و پادرد شدید دارم نمیتونم راه برم همش مخام دراز بکشم چیکار کنم امکان فلج شدن هست؟

 100. سلام
  آمپول تریامیسولون ان ان زدم به سرم وابروهام بدای پرشتی مو
  اما متاسفانه مو که درنیومده اما ابرو وجلوی سرم بررآمده و فرو رفتگی ایجاد شده
  لطفا کمک کنید.مرسز

  • سلام درود،با تجویز پزشک بوده؟ از عوارض تریامسینولون ،گود افتادگی محل تزریق و تحلیل چربی هاست
   موفق باشیدjamshidianhealth

 101. سلام وقت بخیر من امپول تتراکوزاکتاید جهت افزایش کلسیم تزریق کردم و الان جاش سفت شده و یکم درد داره ۵ روزه میگذره مشکلی وجود داره بنظرتون یا طبیعیه؟؟؟

 102. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  ممنون از پاسخ گوییتون.
  من آمپول نوروبیون رو به خودم تزریق کردم البته دوره تزریقات هم دیدم ولی این بار یادم رفت آسپیره کنم.بعداز اینکه سرنگ رو در آوردم خون اومد درحدی که پد الکلی کامل خونی شد.یکم هم درد داشتم ولی خوب شد و مشکلی نبود.الان بعداز حدود ۱هفته جای آمپول قرمز شده و ورم داره.
  امکان داره به رگ زده باشم
  آیا مشکلی داره به نظرتون؟

  • سلام درود،مشکلی نیست به دلیل پاره شده مویرگای زیر پوسته،کمپرس سرد بزارین ،تا یک هفته برطرف میشه
   موفق باشیدjamshidianhealth

 103. سلام وقت به خیر
  تزریق نیم تا یک سی سی لیدوکائین در داروی پنی سیلین یا سفازولین در تزریق عضلانی موردی نداره؟؟
  در بیماران قلبی جطور؟
  تشکر

 104. سلام جناب دکتر وقت بخیر
  من جای امپولم گوشتش تحلیل رفته و پوستش هم کاملا سفید شده و دست میزنم خیلی درد میگیره و اخرین باری که امپول زدم ۳ سال پیش بوده علت از چی میتونه باشه؟